Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Erdoğan'ın bahsettiği komutan Engin Alan

18.05.2011 18:03
Erdoğan'ı kızdıran Paşa Silivri Cezaevi'ne konulan MHP Milletvekili adayı Engin Alan.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara Ticaret Odası'nın “Rekortmenler Plaket Töreni”nde konuştu. Erdoğan konuşmasında Çanakkale’de yaşadığı bir olayı anlattı ve “Bir ülkenin başbakanı anma törenine gider de bir Korgeneral ayağa kalkmaz mı. Kalkması gerekir. Kalkmadığı takdirde bedelini öder. Bedelini de ödedi. Çanakkale’de anma törenlere gidiyoruz bu beyefendi ayağa kalkmadı. Ondan sonra gereği yapıldı o ayrı mesele. Ama şimdi bakın gideceği yeri o da buldu” dedi.

O PAŞA ENGİN ALAN
Erdoğan'ın açıklamasından sonra gözler o komutana çevrildi.. Erdoğan'ın bahsettiği Paşa Engin Alan'dı. Ergenekon Davası’nda tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan MHP Milletvekili adayı Korg. Engin Alan.. Erdoğan, 2004 yılında Çanakkale'deki anma törenlerinde yaşananları hatırlattı. Çanakkale'deki anmada Alan ve protokolden birkaç Paşa Erdoğan'ın konuşması sonrası Erdoğan'ı alkışlamamış ve geçişi sırasında ayağa kalkmamıştı..

NEDEN AYAĞA KALKMADI, ALKIŞLAMADI
Sözcü Gazetesi’nde geçen yıl konu ile ilgili olarak yer alan haberde ise Engin Alan’ın, Erdoğan'ın bugün dile getirdiği olayla ilgili ifadeleri vardı. Çanakkale'de görev yaptığı yıllarda Erdoğan'a karşı sergilediği tavrı anlatan Alan, "18 Mart törenlerinden Kolordu olarak biz sorumluyduk. Bütün program yapıldı. Bana Vali aracılığı ile haber gönderiyor, 2 saat geç gelecekmiş, töreni geç başlatsınlar diyor! Kabul etmedim, emir değişmez dedim. O da zamanında gelmek zorunda kaldı. Konuşması bitti. Ayağa kalkmadım, alkışlamadım. Olay budur." diye konuştu.

Bu haber toplam 6150 defa okunmuştur
Haddini bilmezler!!!
Demokrat Yarbay
Senin gibilerin yuzunden bu millet bu sefaleti cekiyor! (her ihtilal 50 yil geriye goturuyor ulkeyi)Senin aldigin maas sana ve senin gibilere zehir zikkim olsun!!!
18 Mayıs 2011 Çarşamba 18:14
Beğendim (1)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri