Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Engin Ardıç, HDP'ye fena salladı

17.06.2015 13:02
Engin Ardıç, bugünkü yazısında 2015 genel seçimleri sonrası HDP'ye yönelik en sert yazılardan birine imza attı

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç'ın HDP'yi hedef aldığı bugünkü köşesi yankı uyandırdı. HDP'nin AK Parti ile koalisyona kapıları kapatması Engin Ardıç'ı adeta çılgına çevirdi. "Günah benden gitti" dercesine bir yazı kaleme alan yazarın her satırı olay her cümlesi kurşun gibiydi. "Bu HDP dedikleri ne işe yarar?" başlıklı yazısında Ardıç, HDP'nin 'Erdoğan nefreti' ve 'AK Parti karşıtı' söylem üzerinden politika yürütmesine ateş püskürdü.
Seçim sonrası AK Parti'ye kapıları kapatan HDP'nin AK Parti'yle işbirliği yapmayarak fırsatı kaçırdığını savunan yazarın eleştirileri çok sertti:

"BU DURUMDA NAH BIRAKILIR"

"İşte Devlet Bahçeli kendisi söylüyor: "AKP-HDP koalisyonu önce değerlendirilmelidir."

Ama bunlar o dalga boyunda değiller. Tek dertleri, varsa yoksa, Apo serbest bırakılsın. Taşra politikacısının çapı o kadar. Bu durumda nah bırakılır! Aklın sıra yüzde 13 oyla memleketi yöneteceksin ha? Çünkü bunları asıl yöneten "Kandil" ne çözüm istiyor ne de barış... Seçim kasımda yenilenirse oy kaybedeceksin, yüzde 13'ten aşağı düşeceksin, belki bu günlerini bile mumla arayacaksın.

"ASIL O ZAMAN GÜNÜNÜ GÖRECEKSİN"

Hele hele bir AKP-MHP anlaşması sağlanırsa, asıl o zaman gününü göreceksin. Özerklik olsun ama devletin başında güçlü bir başkan bulunmasın, başkan gene eskisi gibi "sembolik" kalsın ki Diyarbakır rahat rahat kafasına göre takılabilsin, hatta günün birinde "bağımsızlık kararı" bile alabilsin... Dertleri bu. Erdoğan'ı "başkan yaptırmayacaksın, başkan yaptırmayacaksın, başkan yaptırmayacaksın" ha?

"KURDURMAYACAĞIZ KURDURMAYACAĞIZ"

Eh, biz de sana kendi kafana göre bir federasyon kurdurmayacağız, kurdurmayacağız, kurdurmayacağız. Hadi git şimdi mazbatanı al

Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri