Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜ'de akıl almaz yasakçı zihniyet

21.04.2011 19:17
Türkiye'de üniversiteler başörtüsü yasağına ilişkin daha özgürlükçü bir tavır içerisine girerken bazı üniversitelerde yasakçı zihniyet hala devam ediyor.

Trakya Üniversitesi rektörü Enver Duran, üniversiteye bağlı dekanlıklara gönderdiği talimatta başörtüsüne izin verilmemesini istedi.

TALİMAT GEÇEN HAFTA

Geçtiğimiz hafta içerisinde üniversitenin tüm birimlerine gönderilen Trakya Üniversitesi Rektörü Enver Duran imzalı yasakçı genelgede başörtüsünün çağdışı bir kıyefet olduğu iddia ediliyor.

YASAĞA UYMAYANLAR TEHDİT EDİLDİ

Yasakçı genelgede üniversite öğrencilerinin başörtüsü yasağına uymamaları halinde uyarılıp disiplin cezası ile cezalandırılacakları tehdidi savruldu.

KANTİNLERDE BİLE YASAK

Rektör Enver Duran'ın akıl almaz yasakçı zihniyeti sadece ders esnasını kapsamıyor. Yasakçı rektör Duran, öğrencilerin kantinlerde bile başörtülü olarak bulunamayacaklarını belirtti.

YASAKÇININ GENELGESİ

Yesakçı rektör Enver Duran'ın, üniversiteye bağlı tüm birimlere gönderdiği 11 Nisan 2011 tarihli genelgede şu akıl almaz ifadelere yer verildi:
"......Rektörlüğe bağlı tüm birimllere ayrılmış dersane, laboratuar, klinik, ameliyathane, kitaplık, araştırma ve uygulama merkezleri, bürolar, yemekhane, kantin, kafeterya ve koridorlarda, toplantı ve törenlerde çağdaş kıyafetle bulunmak zorunda olduklarını kız ve erkek ayrımı yapılmaksızın bütün öğrenciler anılan bu mekanlarda başları açık çağraş kıyafet ve görünümde bulunmak zorunda olduklarını, her hangi bir din mezhep, ırk, dil, siyasal ve ideolojik eğilimi simgeleyen veya çağrıştıran üniversite öğrenciliği sıfatının gerektiridiği tutum ve davranışa aykırı kıyafet ve görünümde bulunamayacaklarını hüküm altına almıştır......."

İŞTE O AKIL ALMAZ YASAKÇI BELGE

210420111607413852954_3.jpg

8sutun

Bu haber toplam 2034 defa okunmuştur
iyi oluyor.
can
sizlere iyi oluyor.verin verin oyunuzu dinci akp,ye satin.!ondan sonra aglayin.gidin akp,nin onune protesto edin dinci partiyi.oyunuzu satmayin turkiyede hic bir akp,linin umrunda degil turban!! koltuk turbandan once gelir.para san sohret islam,dan once gelir simdiki islam! liderleri boyle siz gelin usa,da okuyun.yalaka turkiyeden manzaralar.
26 Nisan 2011 Salı 19:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri