Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Enver Ören son yolculuğuna uğrulandı

23.02.2013 17:11
Dün akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden işadamı Enver Ören bugün son yolculuğuna Eyüp Camii'nden uğurlandı.

Cenaze namazının kılınacağı Eyüp Sultan Camisi'nde, siyaset, sanat, spor ve  birçok yayın kuruluşundan yetkili bulundu.

Katılanlar arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoağan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, eski bakanlardan Ömer Dinçer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu İstanbul Emniyet Müdür Hüseyin Çapkın, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sanatçı Orhan Gencebay cenaze namazı için hazır bulundu.

Birçok vatandaşın da katıldığı cenaze namazında cami etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı. Bina çatılarında ve minarelerde keskin nişancılar bekledi.

habername.com ailesi olarak değerli işadamı Enver Ören'e Allah'tan rahmet, ailesi başta olmak üzere tüm yakın dostlarına başsağlığı dileriz..

ENVER ÖREN KİMDİR?

Enver Ören, 10 Şubat 1939 tarihinde Denizli'nin Honaz ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta tahsilini Denizli'de tamamlayarak Kuleli Askeri Lisesine, oradan da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesine girdi. 1961 yılında lisans öğrenimini tamamladıktan sonra birbuçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere İtalya'ya gitti. Dönüşünde bir müddet İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı.

1970 yılında üniversiteden ve akademik hayatından ayrılarak gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan olan Enver Ören, Dilvin Ören ile evliydi.

Bu haber toplam 6314 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri