Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Enver Yücel: ATCOM ve Türkiye’nin Vizyonları Örtüşüyor

30.03.2012 17:06
Bahçeşehir Üniversitesi ve Uğur Dersaneleri sahibi Enver Yücel Amerikan Türk Ticaret Odası (ATCOM)’nın Cherry Hill, New Jersey’deki genel merkezinde özel konuğu oldu.

 

Misafirler ilkonçe ATCOM Başkan Yardımcısı Şaban Özdemir’in özgün ev sahipliğinde Delran 130 Diner’da öğlen yemeğinde buluştular. Daha sonra genel merkeze geçen Enver Yücel’i ATCOM Başkanı Prof. Dr. İhsan Işık, ATCOM Başkan Yardımcıları Ramazan Küçük, İbrahim Yıldız, Şaban Özdemir, Üzeyir Şahin, Ziya Erdemir, Hacı Köse, Hasan Özkan ve ATCOM Komisyon Başkanları Bülent Özkan, Dr. Ahmet Güler ve Lokman Çakır karşıladılar.

 

 

Enver Yücel ATCOM genel merkezini gezdikten sonra ATCOM yönetimi ile özel bir toplantıda buluştu. Yücel “Kendisinin eğitim müteşebbisliği yanında dernekçilik tecrübesinin de bulunduğunu, bir çok Giresun derneğinin kuruculuğunu ve başkanlığını yaptığını, halihazırda Türk Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER)’nin yanı sıra TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu Başkanlığı ve Dünya Eğitim Girişimcileri Birliğinin Kurucu Başkanlığı görevlerini ifa ettiğini ve cemiyetçilikten iyi anladığını” belirtti ve “tecrübesine binaen ATCOM’un önünün çok açık olduğunu ve büyük başarılara imza atacağına gönülden inandığını” ifade etti.

 

 

Yücel sözlerine şöyle devam etti: “ATCOM’un vizyonu ile Türkiye’nin vizyonunu örtüşüyor, Türkiye Amerika’da ATCOM gibi kuruluşlarla kesinlikle önemli mesafeler alacaktır. Zira, işadamlarının çalışmaları sadece ekonomik yararlar değil, siyasi ve kültürel faydalar da kazandıracaktır. Emeği geçenleri yürekten kutluyor, Amerika’daki ve Türkiye’deki kurumlarımla ATCOM’un üyesi olmak ve beraber hizmet etmek istiyorum.”

 

 

Yücel Amerika’yı her sene en az üç veya dört defa ziyaret ettiğini ve her gelişinde bir çok yeni şeyler öğrendiğini belirtti. 14 yasında olan Bahçeşehir Üniversitesi’ni Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın ilk 500 üniversitesi arasına sokmak gibi büyük bir hedeflerinin olduğunu bildiren Yücel, bu hedefe ulaşmada Amerika’nın kendileri için kilit bir ülke olduğunun altını çizdi.

 

 

Amerika’ya her geldiğinde bakış açısının genişlediğini, Amerika’nın bütün dünyada askeri, siyasi ve kültürel girişimlerde bulunmasının “dünya benden sorulur, bütün dünya benim ilgi alanıma girer” demek olduğunu belirten Yücel, kendisinin de Amerika’da eğitim girişimlerinde bulunmasının sahibi olduğu kurumlarının “küreselleşme” isteğinin bir parçası olduğunu kaydetti. Bundan sonra Amerika’da daha çok var olacaklarını ve bu süreçte ATCOM’la yakından çalışmak istediklerini ve ortak yapacak çok işler olduğunu vurguladı.

 

 

ATCOM Başkanı Prof. Dr. İhsan Işık da Enver Yücel’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti ve ATCOM yönetim kurulu ve üyeleri arasında bir çok Giresun’lunun bulunduğunu ve böyle dünya çapında başarılı bir hemşerilerinin bulunmasından onlar adına gurur duyduklarını bildirdi. Başkan Işık “Yücel’in eğitim sektörünün Vehbi Koç’u” olduğunu, “150 bin öğrencisiyle Türkiye’nin geleceğini yönlendirdiğini” belirtti.

 

 

“Dünya çapında büyük işler yapan tüm firmaların Amerika’da var olduğunu, Enver Yücel’in de Amerika’ya açılmasıyla, bir yerde diğer Türk firmalarına yol gösterdiğini” ifade eden Işık, “Bahçeşehir Üniversitesi ve kardeş kurumlarıyla ATCOM’un ilişiklenmesinin isabet olacağını ve iki baarılı kurumun beraber hızla yol alabileceklerini” kaydetti.

 

Başkan Işık ayrıca “Doğu’dan Batı’ya” ve “Türk Pasaportu” gibi özgün belgeselleri dünya literatürüne kazandıran Yücel’in büyük bir takdire şayan olduğunu ve her sermayedarın bu tür sosyal sorumluluk projelerine sahip çıkmasını dilediklerini bildirdi.

 

 

ATCOM ziyaret sonunda Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanı Enver Yücel’e bir plaket takdim etti ve Amerika’daki girişimlerinde destek sözü verdi ve başarılar diledi.

 

Senem Deniz Özbek, Cherry Hill, New Jersey

 

Not: Enver Yücel hakkında daha fazla bilgi için, Financial Times’ta çıkan rapor aşağıdadır.

 

Enver Yucel: An education entrepreneur

http://www.ft.com/intl/cms/s/1/5a7d9948-0519-11db-9b9e-0000779e2340.html#axzz1qZyk82CN

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3548 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri