Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan'a ambargo!

15.03.2014 01:22
Saadet Partisi’nde sıkıntılı süreç seçim döneminde de devam ediyor.

Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın vefatının ardından özellikle Fatih Erbakan’a uygulanan yasaklamalar seçimlere gidilen süreçte tekrar gün yüzüne çıktı. Seçim çalışmaları için çeşitli il ve ilçelerden davet edilen Erbakan’ların katılacağı programlar Genel Merkez tarafından hiçbir mazeret gösterilmeden tek tek iptal edildi. Genel Merkez tarafından aranarak programı yapmamaları konusunda baskı yapılan teşkilatlar ise bu durum karşısında ne yapacaklarını şaşırdıklarını ifade ediyorlar.

İşte Fatih Erbakan ve Elif Erbakan’ın katılımı istenen ancak Genel Merkez tarafından iptal edilen programlar;

5 Mart Afyon – Katılımcı : Elif Erbakan

Kadın Kolları İl Divanı ve aynı gün yapılacak olan Erbakan Hoca’yı anma programı

9 Mart Trabzon – Katılımcı : Fatih Erbakan

Sevgi yürüyüşü ve İl Divanı (Genel Merkez Teşkilat Başkanı Hasan Bitmez’in İl Başkanı’nı araması ile programa Erbakan’ların katılması durumunda iptal edileceği şeklinde uyarıldı)

23 Mart Aydın – Katılımcı : Elif Erbakan

Kadın Kolları İl Salon Toplantısı

26 Mart Bitlis – Katılımcı : Fatih Erbakan

Miting (Genel Merkez Teşkilat Başkanı Hasan Bitmez’in İl Başkanı’nı araması ile program iptal edildi)

27 Mart Yozgat / Sorgun – Katılımcı : Fatih Erbakan

Sevgi Yürüyüşü ve Miting

(Not: Sorgun İlçe Başkanı; Genel Merkez Teşkilat Başkanı Hasan Bitmez tarafından 12 Mart günü Seçim Kuruluna verilen yazı ile görevden alındı)

28 Mart Kırşehir – Katılımcı : Fatih Erbakan

Merkez Salon Programı (Genel Merkez Teşkilat Başkanı Hasan Bitmez’in İl Başkanı’nı araması ile program iptal edildi)

 

Erbakan’ın vefatının 3. Yılı anma programlarına da ambargo koyan Saadet Partisi Genel Merkezi’nin parti teşkilatlarını Erbakan’ların katılacağı anma programlarına katılmamaları konusunda baskı altına aldığı geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Özellikle İstanbul’da yapılan anma programının akşamına tüm ileçelere talimat verilmiş ve ilçe merkezlerinde mevlit okutulması konusunda baskı yapılmış ancak ilçeler bu talimata uymayarak Erbakan ailesinin tam kadro katıldığı CRR’deki anma programına adeta akın etmişti. Aynı yasaklamayı Bursa’da yapmak isteyen Saadet Partisi’nin bu baskıcı tavrı Bursa’da da karşılığını bulamamıştı.

Erbakan ailesinin özellikle de Fatih Erbakan’ın katıldığı programların daha coşkulu ve katılımı yüksek olması ise dikkatlerden kaçmadı.

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri