Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan'dan Asiltürk ve Saadet'e sert sözler

25.04.2015 00:27
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Oğuzhan Asiltürk'ün YİK başkanlığının geçersiz olduğunu ve tanımadıklarını söylerken, Saadet Partisi yönetimini de babasının vasiyetini çiğnemekle suçladı.

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından milletvekili adaylığı için teklif yapılan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Habertürk’te yayınlanan Gündem Siyaset programına konuk oldu.

 

Programın sunucusu Veyis Ateş’in sorularını cevaplandıran Fatih Erbakan, Saadet Partisi ve YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk için sert ifadeler kullandı.

 

Genel kurulun istişare başkanı seçme yetkisi olmadığını söyleyen Erbakan, “Hem manen hem hukuken tüzük ve babamın vasiyeti çiğnendi. Saadet Partisi'nin başında olan bir avuç insan yanlıştadır, istikametleri doğru değildir. Erbakan ailesi olarak Saadet Partisi'nin resmi toplantılarına katılmamız yasaklandı. Gerekçesinin takdirini herkese bırakıyorum.” dedi.

 

Saadet Partisi'nin kendisine boykot uyguladığını söyleyen Fatih Erbakan, "Bütün teşkilatlara çağrıda bulunuyorum. Bizi programlarınıza davet edin ve kimin samimi olduğunu hep beraber görelim." dedi.

7 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi'ne oy verip vermeyeceği sorulan Erbakan, "Seçimlerde SP'ye oy vermek gönlümüzden geçsede bu SP bizi tatmin etmiyor, tereddüt ettiriyor." dedi.

“Oğuzhan Asiltürk'ün YİK başkanlığı geçersizdir, tanımıyoruz.” diyen Erbakan, Erbakan Vakfı’nı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vasiyeti olduğu için kurduklarını söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk kez halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı olmasını sağlayan Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki tercihi sorulan Erbakan, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erbakan Vakfı mensupları serbest bırakılınca Milli Görüş'e yakın adaya oy vermeyi tercih etti." dedi.

AK Parti’nin ekonomi ve dış politika konularında yeterince başarılı olamadığını iddia eden Erbakan, “AK Parti dini inanç özgürlüğü alanında büyük adımlar attı. Allah korkusu olan, alnı secdeli, namaz kılanlar devletin üst kademelerine geldiler.” dedi.

Ayrıca Erbakan, "İlmi çalışmalarımızı siyasi çalışmaya dönüştüreceğiz." diyerek siyasi geleceğine dair ipuçları verdi.

Bu haber toplam 2898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri