Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan'ın sağ kolu da AK Parti'den aday adayı

21.02.2015 23:36
AK Parti’de adaylık başvurusu dün sona erdi. Rekor katılımın yaşandığı AK Parti’de sürpriz adaylar dikkat çekiyor. Deniz Baykal’a en yakın isim olan Savcı Sayan’dan sonra Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’ın sağ kolu olarak bilinen Necmettin Erbakan Va

2015 genel seçimleri öncesi aday adaylarını yarışı başladı. Aday aday yarışında en dikkat çeken parti şüphesiz AK Parti oldu. AK Parti'ye CHP eski genel başkanı Deniz Baykal'ın sağ kolu olan Savcı Sayan'ın aday adaylığı için başvurmasının ardından Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ınsağ kolu ve Erbakan tarafından kurulan ESAM Araştırma Merkezi'nin de genel sekreteri olan Arif Ersoy AK Parti'ye aday adaylığı için başvurdu.

2002'den bu yana Saadet Partisi çatısı altında siyaset yapan Arif Ersoy AK Parti'den Aday adaylığı için dün Çorum İl Başkanlığı'na başvurdu. 

Çevresinin talebi doğrultusunda AK Parti'den Çorum Milletvekili aday adayı olduğunu söyleyen Milli Görüş'ün teorisyenlerinden Çorum eski Belediye Başkanı Arif Ersoy, Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Erbakan Vakfı'nda "İlim Meclisleri"nin başkanlığını yapıyordu. 

Arif Ersoy'un adaylığı Saadet Partisi çevresinde sürpriz olarak yorumlandı. 

Bu haber toplam 2770 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri