Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, annesi için mevlit okuttu

07.10.2012 16:54
Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz yıl 87 yaşında hayatını kaybeden annesi Tenzile Erdoğan'ın ölümünün birinci yılı dolayısıyla Üsküdar Hz. Ali Camii'nde mevlid-i şerif okuttu. Erdoğan programda kendisi de Kur'an-ı Kerim okudu.

Öğle saatlerine kadar Üsküdar'daki evinde istirahat eden Başbakan Erdoğan, öğle ezanının okunmasıyla annesi Tenzile Erdoğan için mevlid-i şerif okutulan Üsküdar'daki Hz. Ali Camii'ne geçti. Erdoğan'ın gelişi öncesi camide geniş güvenlik önlemi alındı. Erdoğan'ın gelişiyle önce öğle namazı kılındı, ardından Mevlid-i Şerif'e geçildi.

Mevlid'e Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin yanı sıra, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu, eski futbolcular Rıdvan Dilmen, Rüştü Rençber, aile dostları ve vatandaşlar katıldı.

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan saat 14.00 sıralarında camiye geldi. Öğle namazından sonra başlayan mevlidte Başbakan Erdoğan annesi Tenzile Erdoğan için Kur'an-ı Kerim'den Fussilet Suresi'nin bir bölümünü okudu.

KUZU TANDIR, PİLAV, AYRAN VE HELVA DAĞITILDI

Başbakan Erdoğan içeri girdikten sonra camide hummalı bir çalışma başladı. Mevlit sonrası dağıtılacak yemek için caminin avlu bölümünde bulunan bölümün etrafına masalar yerleştirildi. Bu arada ikram edilecek yemek ve ayranlar da görevliler tarafından buraya taşındı.

Mevlidin ardından vatandaşlara kuzu tandır, pilav, ayran ve irmik helvası dağıtıldı. Ayrıca üzerinde ' Merhume Tenzile Erdoğan'ın Ruhuna Fatiha' yazan kutu içerisinde lokum verildi.

Başbakan Erdoğan daha öncede kuran okumuştu. İşte arşivlerdeki o görüntü:

Kaynak: CİHAN 

Bu haber toplam 2530 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri