Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN, ARINÇ GERİLİMİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

09.11.2013 12:24
Başbakan Erdoğan, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın "beni açığa düşürdü. Çık bunu düzelt" anlamında yaptığı çıkışla ilgili olarak soruları cevaplandırdı. Erdoğan, "Kendi aramızda görüşürüz" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı açığa düşüren ve ardından isyan ettiren "Üniversiteli kız ve erkek öğrenciler birarada kalamaz” sözleri ile ilgili konuştu. Erdoğan, yurt dışı gezisinden dönerken gazetecilere, "Benim bir arkadaşım veya hükümet sözcüm bir şey söylemiş, bu konuyu görüşeceğim mahal burası değil, sizler değilsiniz. Kendi aramızda görüşürüz" karşılığını verdi.
 
BaşbakanErdoğan, Finlandiya, İsveç ve Polonya gezisine katılan bazı gazetelerin genel yayın yönetmenleri ile biraraya geldi. Gündeme ilişkin soruları cevaplandıran Erdoğan, Avrupa Muhafazakar ve Reformcu Partiler Birliği kurucu üyesi olduklarını hatırlattı. Görüşmeye damgasını vuran konu ise Başbakan Erdoğan'ın, “Üniversiteli kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmalarına müsade edilemez. Anneler babalar feryat ediyor, ‘devlet nerede’ diye. Devletin burada olduğunu anlatmak için bu adımlar atılmaktadır” sözleri ile alevlenen öğrenci evleri tartışması damgasını vurdu.


ROTAHABER

Bu haber toplam 2302 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri