Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, kabine değişikliği sorusunu cevapladı

11.01.2013 11:32
Başbakan Erdoğan, medyada bir süreden bu yana dillendirilen "kabinede değişiklik" sorularını cevapladı. Erdoğan, bir espri yaptı ardından da "her an her şey olabilir" dedi.

 

12 Haziran 2011'de yapılan seçimlerin ardından kurulan hükümet, Başbakan Erdoğan tarafından "ustalık dönemi" kabinesi olarak açıklansa da bazı bakanlar eylem ve sözleriyle tartışma konusu oldu. Kabine değişikliği de bu tartışmaların ardından geldi.

Kabinede kimlerin değişeceğine ilişkin Rotahaber'in yaptığı haber, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Kabine değişikliği haberi, pek çok yayın kuruluşu tarafından kullanıldı. Söz konusu haberde değişiklik için, Eylül 2012'de yapılacak AK Parti kurultayının bekleneceği de vurgulanmıştı.

PEKİ NİÇİN YENİ YILA SARKTI
 
Başbakan Erdoğan, hükümeti ilk kurduğu günden bu yana kabine değişikliğinin gündemde olduğu bir dönemde bu değişikliği yapma yoluna gitmedi. Hep konunun gündemden düşmesini bekledi.
 
Ankara kulisleri, artık değişikliğin zamanının geldiğini tartışırken Başbakan Erdoğan da Afrika ziyareti dönüşünde gazetecilerin konuyla ilgili sorularını cevaplandırdı. Erdoğan, kabinede değişiklik olacağı yönündeki söylentileri, “Her an her şey olabilir” şeklinde değerlendirdi.
 
Uçakta konuşan Erdoğan, değişik söylentilerinin sorulması üzerine, önce “İsimleri bana da verin, bana yardımcı olun” diyerek esprili bir cevap verdi.
 
Erdoğan, Sağlık, Maliye, İçişleri gibi bazı bakanların isminin zikredilmesi üzerine, “Arkadaşlar her an her şey olabilir” diye ekledi.
 
 
ROTAHABER
Bu haber toplam 2538 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri