Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, Manisa'da önüne gelene saydırdı

28.12.2013 16:37
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da Cumhuriyet Meydanı / Turgutlu ilçesinde Orhan Polat Yağcı İlkokulu'nda düzenlenen toplu açılış törenlerininde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa Cumhuriyet meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.

İşte Erdoğn'ın konuşmasının satırbaşları;

MUHALEFETİN DERDİ HİZMET DEĞİL

Biz İstanbul'dan geldik.  Manisa'yı da aynı statüyle Büyükşehir yaptık.

750 bini aşmış tüm şehirlerimizi büyükşehir yaptık. CHP bunu Anayasa Mahkemesi'ne gönderdi. Köyler ne olacakmış efendim? Ne olacak mahalle olacak. Büyükşehir oraya hizmet götürecek.

Ana ve yavru muhalfetin derdi hizmet değil. Kardeşlerim 2 gün Manisa'da misafiriz. Manisa'daki kardeşlerimizle hasret gidereceğiz. Manisa Merkez ve ilçelerinde 665 milyonluk yatırım gerçekleştiriyoruz.

2 GÜN İÇİNDE 778 MİLYONLUK YATIRIM

2 gün içerisinde 778 milyonluk yatırımını Manisa'ya kazandıracağız.

Kardeşlerim 11 yıl boyunca Manisa için çok büyük hizmetler verdik. 11 yılda Manisa'ya 8 milyar liralık. Eski rakamla 8 katrilyonluk yatırım yaptık. Okullar, barajlar, konutlar inşaa ettik.

ÖĞRENCİLERE YENİ YILDA BURS ZAMMI

Üniversiteye bir tekno park, 4 fakülte kazandırdık. Biz gelene kadar yavrularımızın kitabını bulamıyorduk. Sıraların üzerine kitapları koyduk mu?

Bizden öncekilerin aklı neredeydi. Biz saman kağıtlarla okuduk. Biz istedik ki çocuklarımız 1. sınıf okusun istedik.

İmkanı olmayan yavrularımıza ilköğretimde burs verdik. Parayı da anneye verdik. Üniversite öğrencileri ne alıyordu? 45 liracık. Şimdi 480 lira. Yılbaşından sonra 500 liranın üzerine çıkıyor.

TÜRKİYE GÜÇLENİYOR, BUNU HAZMEDEMİYORLAR

Katsayı dediler, insaf ya. Neden? ayağına taş bağlayacaksın koş diyorsun nasıl koşacak. Katsayı kalktı. Meslek liselileri istediği üniversiteye gidebiliyor. Normalleşen Türkiye var.

Gezi olaylarıyla çalkalanma. Yetmedi son dönemde yaşananlar. Yapılanlar salt AK Parti iktidarına karşı değil bu millete karşıdır. Türkiye güçleniyor, bunu hazmedemiyorlar. Bunun arkasında uluslararası güçler var içeride taşeronlar var.

Kimlerin taşeron olabileceğini sizler tahmin ediyorsunuz, bu oyunu birlikte bozacağız. Kalan 90 günde AK Parti iktidarının devamından yana oy kullanacağız. Ya millet ya zillet kazanacak.

Biz iktidara gelene kadar 76 km yapılmıştı. Biz bunu 376 km'ye çıkardık. Manisa inşallah Yüksek Hızlı Tren için.

CHP VE MHP'NİN YAPACAĞI BİR ŞEY YOK


Bunu neden yapıyorlar? Yüksek Hızlı Trenle. Bize diyorlar ki; katarla gidin. Şıp Şıp Şıp. Eskişehir-Ankara işte.

10. Yıl Marşı'nda diyor ya demir ağlarla ördük. Mustafa Kemal dışında bunların yaptığı bir iş yok. CHP ve MHP'nin yapacağı bir şey yok. Biz bu milletin aşığıyız.

CHP gelip burada ne diyecek? Büyükşehiri daha iyi yönetiriz mi diyecek? Meclis'te büyükşehire karşıydınız? Dürüst olun dürüst.

CİDDİ İFTİRA KAMPANYASI VAR

Yolsuzluğa bulaşan kim olursa olsun bizi karşısında bulur. Ciddi iftira kampanyası var. Devletin içinde yapılanmaya giden çete var. Bunlar mahremiyet tanımıyor.

İzlemekse izlemek dinlemekse dinlemek. Bütün yargı mensuplarını tenzih ediyorum. Bazı medya gruplarını yanına alarak gizli evraklar servis etmek süretiyle lekelemek isteyen yargı mensupları var.

Ben polisin kahır ekseriyetini tenzih ederim ama bunların içinde de var.

SEN KİMSİN, KİME HİZMET EDİYORSUN?

Başsavcı savcıyı görevden alıyor. Hiçbir savcı medyaya servis edemez. O savcı çıkıyor adliye önünde bildiri dağıtıyor. Sen kimsin? Kime çalışıyorsun? Suç duyurusu yapıyorum HSYK'ya.

Bu arada HSYK'ya bir şey söylüyorum. Sizler Danıştay'ı etkileyemezsiniz. Siz de dürüst hareket etmediniz. Sizin böyle bir etki alanınız yok. Siz de bunu yaptınız.

Kardeşlerim hak er ya da geç yerini bulacaktır. Biz faniyiz Baki olan Allah'tır. Akif diyor ya; eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.

Hizmet yolu sadece bu değil. Biz arkamızda eserler bırakmak istiyoruz. Sevgili kardeşlerimiz biz istiyoruz ki; birlik ve beraber olsun. Özgür bir ülke olsun. Türkiye bizden sonra da istikamet çizen bir ülke olsun.

Burada tertiplenen bu operasyonda yerli işbirlikçiler ve bazı medya organları bu işi köpürtüyor.

Biz kendimiz için değil, belli bir şehir için değil, biz 81 vilayet için çalışıyoruz. Bizde ayrım yok. Biz alevi-sünni diye ayırmıyoruz.

Biz etnik olarak kimseyi ayırmıyoruz. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Biz yola çıkarken böyle çıktık. İri olacağız, diri olacağız hep birlikte Türkiye olacağız.

Biz yola çıkarken bir şey daha söyledik: Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan  dördüncüsü Rabia. Tek Devlet.

rotahaber

Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri