Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Çok eşlilik hakkında ne düşünüyor

27.05.2011 14:54
Üresin'in "Çok eşlilik yasal olsun" önerisi hakkında Başbakan Erdoğan ilk kez konuştu.

Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı belediyelerde muhafazakar aile danışmanlığı yapan Sibel Üresin'in, "Çok eşlilik yasal olsun" önerisi anımsatılınca, "Okudum. Benim şahsen böyle yasayı tasvip etmem mümkün değil. Gayri ahlaki olarak bu işi yapanları da tasvip etmiyorum" dedi.

Diyarbakır için de iki projesi olduğunu söyleyen Erdoğan, dün Aksaray'a davet ettiği gazetecilere, gündemdeki konularla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Etiler'deki saldırı

Üstlenmeye göre karar verilmez. Eylemlerin şekilleri var. Arkadaşlar üzerinde çalışıyor. Nihai kararı verecekler. Yakalananlar olacak mı göreceğiz. Seçim sürecinde olacağını tahmin ettik. İlginç şeyler oluyor. Dükkanlar zorla kapattırılıyor. Bu dükkanları biz kapattırmadık. Bunu sağır sultan bile biliyor. Sırtını dayadığın örgüt yapıyor. 100'ü aşkın seçim büromuza molotofla saldırdılar. Silvan ilçe başkanımızın iş makinelerini yaktılar. Sindirme politikaları bunlar. Hedefte Ak Parti var.

KCK davası

(Kemal Kılıçdaroğlu'nun başsavcıya ziyareti ve sözleri üzerine) Adalet Bakanı'ndan konuyu araştırmasını istedim. Yargı mensubunu sorgulayacağını tahmin etmiyorum. Ama bu ülkenin Başbakanı'na, karşısında 'katil' diye bağırıyorlar. CHP'li ise 'lütfen yanlış yapıyorsun' demeli. Siirt'te beni dinleyenler pet şişe fırlatıyordu. Halkı teskin ettik.

Diyarbakır'a özel mesaj

Oraya yönelik proje bazında düşüncelerimiz var. Hazırlıkları yapılıyor. Ankara projelerini açıkladığımız gibi Diyarbakır için de projeler açıklayabilirim. Bölgeye dönük söylediklerimizi derleyip Diyarbakır'da söyler, noktalarız. Finali olur. 

Bu haber toplam 3010 defa okunmuştur
yolun açık olsun
emre can
tebrikler sayınn başbakanım sağolunçsizin ağzınızdan bu yorumu duymak kadınlarımızı bir parçada olsa rahatlatacaktır.Aile kurumuna önem veren birileri çıktı sonunda.yolun açık olsun.
27 Mayıs 2011 Cuma 09:56
Beğendim (0)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri