Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Açıkladı! Mühendis Beyin Kanaması Geçirdi

23.01.2015 11:55
17 Aralık operasyonundan sonra devlet yetkililerin kriptolu telefonlarını dinleme olayıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile MGK üyelerine ait kriptolu ve normal telefonları usulsüz dinledikleri iddiasıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve TÜBİTAK'a yapılan operasyonda hakkında gözaltı kararı bulunan ancak felçli olduğu için ifadesi evinde alınan Orhan Ü.'yle ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. 
 
ERDOĞAN AÇIKLADI MÜHENDİS BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ
 
khnvr_1421996232_452.jpgHaber7'de yer alan habere göre, Kriptolu telefon ekibinin içinde olan Bilgisayar Mühendisi Orhan Ü.'nün 17 Aralık'tan önce ABD'ye gittiği tespit edilirken, 17 Aralık'tan sonra ise dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "devletin kriptolu telefonunu bile dinliyorlar. Bunlar bu kadar alçak. Değişiklik yapıldığı anda hopladılar, çünkü ucu onlara dokunuyor.Bunların hepsinin hesabını soracağız." açıklamasında sonra ise stres ve korkuya dayalı olarak beyin kanaması geçirdiği belirtildi. 
 
Daha önce Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yaşayan fakat geçirdiği beyin kanamasından sonra vücudunun bir kısmı felç olan ve henüz otuzlu yaşlarda olan Orhan Ü. bakıma muhtaç olduğundan Sapanca'da yaşayan ağabeyinin yanında yaşıyor. 
 
TÜBİTAK çalışanlarından Orhan Ü.'nün ifadesi rahatsızlığından dolayı, Sapanca'da ağabeyinin evinde alınmıştı.

Bu haber toplam 1728 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri