Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'nun tedaviye ihtiyacı var

24.01.2011 20:37
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün kendisiyle ilgili açıklamalarını değerlendirirken, ''Eğer hastaneye gitmesi gereken birisi varsa kendisidir. Kısa zamanda bir tedaviye ihtiyacı var'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün kendisiyle ilgili açıklamalarını değerlendirirken, ''Eğer hastaneye gitmesi gereken birisi varsa kendisidir. Kısa zamanda bir tedaviye ihtiyacı var'' dedi. 

Erdoğan, Ukrayna'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.
Başbakan Erdoğan, ''CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili olarak, AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç yargıyı işaret etti. Dava açmayı düşünüyor musunuz? CHP'den de üslubunuza yönelik eleştiriler geldi. Yanıtınız olacak mı?'' sorusu üzerine, şunları kaydetti:
''Öncelikle benim üslubumu değerlendirenler kendi üsluplarını bir gözden geçirsinler. Ben bugüne kadar, mümkün olduğunca, hiçbir zaman hakaret yolunu seçmedim. Ama, gerek şahsımı, gerek partimi illegal örgütlerle irtibatlı göstermeye gayret ettikleri zaman, benim onlardan isteyeceğim bir şey vardır. Her zaman söylüyoruz, hukukta da kaidedir; müddei, iddiasını ispatla mükelleftir. Böyle bir iddiayla bir genel başkan ortaya çıkar da bu iddiasını ortaya atıp, ortada bırakırsa, istemem gereken bu iddianın ispatıdır. Çünkü, bu sıradan bir iddia değil. 
'AK Parti'nin geçmişi bellidir, tertemizdir, pırıl pırıldır, aktır. Dolayısıyla bu en azından bir densizliktir. İspat edemezse de alçaktır' dedim. İspat edecek. Bunu ispat etme görevi onundur. 
Bunu defaatle yaptı. İlk defa yapmıyor bu işi. Adeta meslek edinmiş. Bakın söyledi, bir daha konuşmuyor. Şimdi pası arkadaşlarına attı. Hadi söyle, ne gibi ilişkiler var, ne yapılmış, bunu ortaya koy. Bunu ortaya koymadığı sürece, bu hakkında ifade ettiği bu sıfatlar ona tam yakışıyor. Eğer hastaneye gitmesi gereken birisi varsa kendisidir. Kısa zamanda bir tedaviye ihtiyacı var.''

Erdoğan, dava açıp açmayacaklarını değerlendireceklerini belirterek, gerekirse bu yola da başvurulabileceğini söyledi.

"FAİLİ MEÇHUL YARATMADIK"
Ugur Mumcu’nun katledilişinin 18. yıldönümü dolasıyla yapılan açıklamalarda, gündeme gelen faili meçhul cinayetlerle ilgili bir soru üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

"Bir defa, bizim dönemimizde meydana gelen cinayetlerde bir şeyi çok açık, net söylemek durumundayım. Biz faili meçhul hemen hemen yaratmadık. Bu tür olayların üzerlerine çok yoğun gitmek suretiyle anında bunları neticelendirmeye muktedir olduk. Zaman olmuştur 24, 36 saatte netice alınmıştır. 10 sene, 20 sene önce işlenmiş olan, 18 sene önce işlenmiş olay var. Zanlı, şu anda içeride, bunu bir defa faili meçhul kategorisine sokamazsınız. Yargı niye kararını vermez. Yargının burada kararını vermesi lazım. Budur veya bu değildir demesi lazım. Yargının bunun iktisaplarını ortaya çıkarması lazım. Diğer faili meçhullerle ilgiliyse bizim dönemimizde konuşulmaya başlanmıştır. Bunlarla ilgili çok ciddi aramalar, kazılar başlatılmıştır. Biz sipariş olarak bu tür şeyleri yapamayız. Yargıdan, yürütmeye bu noktada gelebilecek bir uyarı, ikaz olduğunda, hemen biz yürütme olarak işin üzerine gideriz. Yapılması gereken varsa bunları yaparız. Elimizden geleni ardımıza koymayız."

AA-CHA

Bu haber toplam 1402 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri