Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Anaların Gözyaşı Dinecek İnşallah

04.03.2013 01:42
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir programı kapsamında Erdek ilçesinde halka seslendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir programı kapsamında Erdek ilçesinde halka seslendi. Akan kanının duracağını belirten Erdoğan, "Anaların gözyaşı dinecek inşallah. İnşallah akan kanlar da duracak. Yeter ki siz dualarınızı bizden eksik etmeyin. Bizim niyetimiz hayır, bunun sonu da hayırlı olacak." dedi.

İki günlük Balıkesir programının son gününde akşam saatlerinde Erdek ilçesine giden Başbakan Erdoğan, burada halkı selamladı. İlçe girişinde yol boyunca kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Erdoğan, çocuklara oyuncak dağıttı. Daha sonra Başbakanlık otobüsü ile hizmete açılan Erdek Neyyire Sıtkı Devlet Hastanesi'nin önüne gelen Erdoğan, burada halka seslendi. Otobüs üzerinden halka hitap eden Erdoğan, Balıkesir'in giderek geliştiğini söyledi. Erdek'i de çok farklı görmek istediklerini ifade eden Erdoğan, "Sizlerden Bandırma- Erdek arasında yapılacak olan duble yolla ilgili kamulaştırma çalışmalarına destek istiyoruz. Normal zamanlarda 25 bin olan Erdek'in nüfusu yaz aylarında 150 bini geçiyor. Yol medeniyettir. Bu eksiğimizi gidermemiz lazım. Daha yapacak çok işlimiz var. Atacağımız adımlar çok. Durmak yok yola devam. Erdekli kardeşlerime diyorum ki, attığımız adımlarda sizin rotanız bizim için önemli. Siz bize rotayı çiziyorsunuz biz de o rotada yürüyoruz." dedi.

Türkiye'nin eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette dünya ile yarıştığına dikkat çeken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bunda vatandaşların emeğinin olduğunu vurguladı. "Biz sizden aldığımız enerjiyle yürüyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye, gücünü 10 yıl öncesine göre dörde, beşe katladı. Dünyada bize soruyorlar. Siz bunu nasıl başardınız. Bu ülkede yolsuzluklar bitti, hortumlar kesildi. Bundan dolayı da buraya geldik." diye konuştu.

Terör konusuna da değinen Erdoğan, en önemli sorunun bu olduğunu bildirdi. Terörle mücadeleyi de başaracaklarını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti: "Anaların gözyaşı dinecek inşallah. İnşallah akan kanlar da duracak. Yeter ki, siz dualarınızı bizden eksik etmeyin. Bizim niyetimiz hayır, bunun sonu da hayırlı olacak."

Vatandaşların ilçeye doğalgaz getirilmesi isteğine Erdoğan, "Gelen talebe bağlı. Talep çok önemli. Yeterli sayıya ulaşamazlarsa gelemezler." karşılığı verdi. Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra geçtiğimiz hafta vefat eden dünürünün evine gitti. Erdoğan, bir süre önce rahatsızlığı nedeniyle vefat eden eniştesinin babası Mehmet İlgen'in (84) çocuklarının evine taziye ziyaretinde bulundu. Halitpaşa Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi'nde bulunan kız kardeşi Vesile İlgen'in eşi Ziya İlgen'in üç katlı evine giden Erdoğan burada yaklaşık 1 saat kaldı. Geçen hafta 84 yaşında vefat eden dünürü Mehmet İlgen için taziye deliklerinde bulunan Erdoğan, kız kardeşi Vesile İlgen ve eniştesi Ziya İlgen ile görüştü. Erdoğan'a kızı Sümeyye Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, milletvekilleri ve Vali Ahmet Turhan da eşlik etti. Erdoğan çıkışta, kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet bir süre sohbet etti. Erdoğan, daha sonra Bandırma 6. Ana Jet Üssü'nden uçakla İstanbul'a hareket etti.
 

Erdoğan: Anaların Gözyaşı Dinecek İnşallah

Erdoğan: Anaların Gözyaşı Dinecek İnşallah

Erdoğan: Anaların Gözyaşı Dinecek İnşallah

Erdoğan: Anaların Gözyaşı Dinecek İnşallah

Erdoğan: Anaların Gözyaşı Dinecek İnşallah

Erdoğan: Anaların Gözyaşı Dinecek İnşallah

Erdoğan: Anaların Gözyaşı Dinecek İnşallah 

Bu haber toplam 2864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri