Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Antalya'da muhalefete yüklendi

24.05.2015 02:40
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da konuştu. Erdoğan'ın hedefinde CHP, MHP ve HDP'nin YSK'ya yaptığı başvurular vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAntalya'da toplu açılış töreninde muhalefetin Yüksek Seçim Kurulu-YSK'ya yaptığı başvuruları eleştirdi.

Adana mitingiyle ilgili yaşanan 'izin krizi'yle ilgili de ilk kez konuştu.


Erdoğan, "YSK'ya cumhurbaşkanı meydanlara inmesin diye CHP, MHP ve HDP müracaat ediyor. Adana'da da yine aynı şekilde müracaat etmişler. Vali Bey'e dedim ki: 'Bak, geleceğim, ben orada konuşacağım çünkü ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım.' Dolayısıyla halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Antalya'da katıldığı toplu açılış törenindeki konuşmasının satırbaşları şöyle:

TURİSTLER SEFALET İÇİNDEYDİ

Şöyle 12 sene geriye gidelim. Antalya Havalimanı ihtiyaca cevap veriyor muydu? Turistler sefalet içindeydi. Biz hemen süratle ikinci bir terminal binası yaptı. Sonra AntalyaHavalimanı rahatladı.

BİRAZ KAFANI ÇALIŞTIR

Kılıçdaroğlu bizim projemizi '100 yıllık' proje diye açıklamış. Yahu Kılıçdaroğlu, biraz kafanı çalıştır. Kendiniz bir şeyler üretin. 6 yıl SSK'nın genel müdrülüğünü yaptı. Kardan aldı zararla kapattı.

VALİ BEY'E DEDİM Kİ...

Adana'da da yine aynı şekilde müracaat etmişler. Vali Bey'e dedim ki: 'Bak, geleceğim, ben orada konuşacağım çünkü ben cumhurun başkanıyım, halkımın başkanıyım.' Dolayısıyla halkımla benim arama girmeye kimsenin gücü yetmez

HAKKARİ HAVALİMANI

2 yıl önce açacaktık, engellediler. Kim Bölücü terör örgütü, onun uzantıları. İşlerine geldikleri zaman dağa gidip geliyorlar. 'Siz, bizim bu havalimanımızı niye engelliyorsunuz 'diye onlarla öyle bir masaya oturup konuşmadılar. Çünkü onların derdi, benim Kürt vatandaşlarıma hizmet etmek değil. Onlar, Kürt vatandaşlarımın siyasi iradesini sömürüyorlar. Yaptıkları iş bu. Ben buradan tüm Kürt kardeşlerime sesleniyorum, 7 Haziran'da bölücü terör örgütünün arkasında olduğu bu siyasi zihniyete gereken dersi vereceğinize inanıyorum, çünkü bunlar asla size hizmet etmeyecektir.

KİRLİ İTTİFAKI İYİ HATIRLIYORUZ

Ben ne demiştim, hatırlayın. 'İnlerine gireceğiz' demiştim. İnlerine girdik ve devam ediyor bu süreç. Ey Pensilvanya, daha dün, her türlü hakareti ettiğin, her türlü kumpası kurduğun bir yapının gölgesine sığınmak da seni kurtarmayacak.

Ey Doğan medyası ve yandaşları, bugüne kadar her fırsatta ortaya koyduğunuz iki yüzlülüğünüz, bu defa işe yaramayacak.".

Bu haber toplam 1302 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri