Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Arınç’ın hareketi doğru ve dürüst değil

02.02.2016 08:48
Erdoğan, Arınç için "O zat, benimle bunları konuşmamıştır. Parlamentodan çıkıp doğru olmayan ifadeler kullanılması kabul edilemez" dedi.

Eski Başbakan Yardımcı Bülent Arınç, CNN Türk'te Taha Akyol'un sorularını yanıtladığı programda, Dolmabahçe görüşmelerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haberinin olduğunu söylemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Santiago Büyükelçiliği ikametgahında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 


 

Erdoğan: Arınç’ın hareketi doğru ve dürüst değil
FOTOĞRAF: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için bulunduğu Şili'de, Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet ile La Moneda Sarayı'nda bir araya geldi. Erdoğan ve Bachelet, baş başa görüşmelerinin ardından ikili anlaşmaların imza törenine katıldı.


 

 

Bülent Arınç’ın bir TV kanalındaki açıklamalarının sorulması üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

"CİDDİ MANADA ÜZÜLDÜM"

"İzlemedim ama duyunca ciddi manada üzüldüm. Konuyla ilgisi olan Yalçın Akdoğan Efkan Ala, Mahir Bey var... Dolmabahçe konusunda her üçüne de ‘Onlarla aynı fotoğraf karesinde olmanız doğru olmaz. Onları muhatap almak, size zarar verir. Sizler hükümetsiniz, onlarsa hükümetin muhatabı olamaz’ demiştim. Başbakanlığım döneminde de gerek Beşir Bey, gerek Sadullah Bey zaman zaman bazı görüşmeler yaparlardı. Görüşme parlamentoda olurdu ve özel yapılırdı. Ne resim verilirdi, ne dışarıya açıklama yapılırdı. Ama Dolmabahçe’de öyle bir şeyin yapılmış olması, karşı tarafın hadiseyi bir mutabakat gibi lanse etmeye kalkması tabi çok ciddi bir yanlış olmuştur.

"O ZAT BENİMLE BUNLARI KONUŞMADI"

Dolayısıyla, bundan haberimin olduğunun, müsademle yapıldığının iddia edilmesi kesinlikle dürüst, doğru bir hareket değildir. Kaldı ki o zat, benimle çalıştığı zaman bunları konuşmamıştır. Parlamentodan çıktıktan sonra böyle doğru olmayan ifadeler kullanılması kabul edilemez."

Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri