Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Avrupa'ya seslendi: Suriyeliler için şehir kuralım

05.03.2016 01:16
Yeşilay Zümrüdüanka ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupalı ülkelere "Gelin birlikte Suriyeliler için şehir kuralım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeşilay Zümrüdüanka Ödül Töreni'ne katıldı. Törende yaptığı konuşmasında Afrika ziyaretlerinden bahseden Erdoğan, Türkiye'nin dış politikada dünyada ilk 3'te yer aldığımızı vurguladı.

"Yardım eden ülkelerin arasında 3. sıradayız" diyen Erdoğan, Avrupa ülkelerineSuriyeli sığınmacılar için birlik çağrısında bulundu:

VEREN EL ALAN ELDEN HAYIRLIDIR

"Şu 5 senede Suriye'den gelen mültecilere harcadığımız para 10 milyar dolar. STK'ların belediyelerin harcadığı paraları söylemiyorum. Bizim medeniyetimizde olaylar farklıdır. Veren el alan elden hayırlıdır.

GELİN SURİYELİLER İÇİN ŞEHİR KURALIM

El ele verelim. Suriye'nin kuzeyine bir şehir kuralım. 4500 km karelik bir şehir kuralım. Biz bu şehirde her şeyi uluslararası camiayla paylaşalım. Yerel mimariyle Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'ye yakın bir bölgede bu şehri kuralım.

BUNU OBAMA'YLA KONUŞTUK, AMA MESELE KARAR MESELESİ

Bunu karşılıklı konuştuğumuz zaman haklısın diyorlar. Bunu Sayın Obama ile de konuştuk. Ama mesele karar meselesi. Uygulamaya koyma meselesi."

Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri