Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN, BAHÇELİ'Yİ TEBRİK ET

28.06.2011 20:04
Meclis bugün CHP ve BDP'nin boykotuyla açılırsa, Başbakan Erdoğan, ilk olarak Meclis'te kendilerini yalnız bırakmayan MHP Grubunu tebrik etmelidir.

Türkiye bugün tarihi bir gün yaşıyor.  Seçimden önce bizzat AK Parti tarafından yapılan hesaplar tutsaydı, % 50 oy almış bir partinin 327 Milletvekili, Türkiye Millet Meclisinin 24. Dönem açılışında, Meclis Salonunda bir başlarına oturuyor olacaktı.

Bugün, BDP’nin Bağımsız Milletvekilleri, TBMM’yi boykot edecekler ve ‘yasadışı  Kürt Meclisi’nin provalarını yapmak üzere, Diyarbakır’da toplanacaklar. CHP’nin tavrı son dakikaya kadar belli değil, ya Meclis’e gelip yemin törenine katılmayacaklar ya da Meclis’e hiç gelmeyecekler. Eğer MHP’siz bir Mecliste CHP daha çok milletvekiliyle temsil ediliyor olsaydı, ondan da çok güçlü bir boykot kararı çıkabilirdi. Yalnızca, AK Parti çevrelerinin seçimlerden önce barajın altında kalmasını arzu ettiği MHP, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin sağduyulu yaklaşımıyla tam kadro Meclis’te hazır bulunacak.

Her üç partinin de yargı kararları nedeniyle, Meclis’e getiremedikleri milletvekilleri var, fakat farklı tavır sergileyen ve Meclis’te tam kadro hazır olacağını söyleyen tek muhalefet partisi MHP!..

Düşünebiliyor musunuz? Bugünkü siyasi tabloda MHP barajın altında kalmış olsaydı ve AK Parti, tek başına Meclis’i açmak zorunda bırakılsaydı, ne olurdu?

Başbakan Erdoğan’a önerimiz, Meclis salonuna girer girmez, ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ve MHP’li Milletvekillerini tebrik et!.. Ayrıca özür borcu varsa -ki öyle görünüyor- özür dilemelidir. Çünkü MHP’nin olmadığı bir Meclis’te,  bugün AK Parti 327 Milletvekili ile TBMM koltuklarında tek başına oturuyor olabilirdi, Türk Demokrasisi, büyük bir yara alabilirdi.

Son bir ayda olan biteni şöyle bir hatırlayacak olursak:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Haziran Seçimlerinde, kendisine kurulan bu büyük tuzağı göremedi. Bu öyle bir tuzak ki, Sivil Anayasa, Başkanlık, Çankaya…bütün hevesleri, yüzde 50 oy almasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan’ın sonunu hazırlayacak bir tuzak.

Seçim sonuçlarıyla ortaya çıkan ve YSK’nin usta işi düzenlemesiyle, CHP ve BDP’ye pirim veren, daha fazla oy almasına rağmen AK Partinin milletvekili sayısını düşüren tuzağı http://www.medyaokuryazar.com/secim-sonucundaki-ilginc-tablo/

 fark eden İskenderpaşa Cemaati Lideri Nureddin COŞAN, bir kez daha haklı çıktı. Nureddin COŞAN, 1 Haziran 2011 tarihinde yaptığı ‘Aklını Kullan’ başlıklı http://www.iskenderpasa.com/secim/default.aspyazılı açıklamada, sanki bugünleri görmüş gibi aynen şunları söylüyordu:

“Sayın Başbakan, MHP'li kardeşlerin barajı aşamayacağını bekliyor. Haydi! Yalnız bırakmayalım meydanda özgürlükler vaad edegelen arkadaşı. MHP'li kardeşlerim, barajı aşın da, sizinle birlikte, daha önce söz verip de yerine getiremeyenler için bir telafi fırsatı doğsun.’

 

Başbakan Erdoğan, kendisine, partisine aynı zamanda Türk Demokrasisine kurulan bu büyük  tuzağı görebilirdi, göremedi. O da meydanlarda, ‘CHP, MHP, BDP aynı yolun yolcusu partilerdir’ diye nutuklar attı. Tekrar ediyoruz, Başbakan Erdoğan, bugünkü Meclis’in açılışında, ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ve MHP’li Milletvekillerini tebrik etmelidir. Tabi İskenderpaşa Cemaati Lideri Nureddin COŞAN'a da Meclis kürsüsünden özellikle teşekkür etmelidir.

Bugünü atlattıktan sonra yapması gereken işleri de birer öneri olarak, biz sıralayalım:

Başbakan Erdoğan;

 

1.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından bu yana yanında bulundurduğu ve milletvekili yaptığı bütün Kürtçü Danışmanlarının işine son vermelidir.

2.‘MHP’nin barajın altında kalması iyi olur’ diye telkinde bulunan cemaat çevresiyle, ilişkilerini gözden geçirmelidir.

3.Seçimden aylar önce başlayan ‘CHP, MHP, BDP Aynı Kampın Partileridir.’ Söylemini kendisine okutturan akıl hocalarını ve metin yazarlarını derhal kapı dışarı etmelidir.

4.Bu propagandaya destek veren, AK Partinin oluşturduğu yeni medyanın varlığı ve faydası konusunda ciddi şekilde düşünmelidir.

 

Tüm bunlara rağmen, bugün itibarıyla Türk Demokrasisi ciddi bir krizin eşiğinde, onun da çözümünü yine Nureddin COŞAN’ın çağrısından verelim:

"(TBMM çatısı altındaki MHP’nin Ödevi)

Çeki düzen versin, destek olsun dostlara, fayda versin, tek yürek olsun iyiler.

….

Birleşsin güçler def etsin akbabaları, şanımız yürüsün cihanda.

Sefillere uşak olmayalım."

 

HABERNAME

Kaynak:
Bu haber toplam 9504 defa okunmuştur
GÜNAH ÇIKARMA
MAHMUT ALAN
bu bana bir nevi günah çıkarma gibi geldi. aslında cemaat üyeleri de destek vermemişti.
30 Haziran 2011 Perşembe 17:45
Beğendim (2)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
hikmet cay a
köprü
kardeşim sen bana iskenderpaşayı öğretme ben şu an camiayı temsil eder konumda ve ömrü bu camia içinde geçmiş bir insan olarak yazdım,ayrıca hemen hikmet peşinde olmayın bu hususta ben yazarsam sutunlar yetmez,sadece bu gün mhp nin cingöz,milleti aptal,kendini akıllı gördüğü tavrı üzerinde analitik kritik yaptım sizin gibi bu aymazlıkta hikmet aramaya çalışan kardeşlerim için üzüldüm tekrar ediyorum engin alan denilen terör zanlısı kimin vekili onlar bulanık suda balık avlamaya çalışıyorlar akıllarınca ak partiyi köşeye sıkıştırıp chp ve bdp nin kucağına otursun çözüm bulsun derken kendisi o yoldan gitmiyor numarası çekerek puan almaya çalışıyor zaten çözüm olursa kendi terör zanlısıda çıkacak bir taşta iki kuş, aynı zamanda hükümetide suçun içine çekerek yarın seçim meydanlarında bunlar karayılan gibi pkk terörüstlerine meclis yolunu açtılar diye probaganda yapmaya malzeme arıyorlar aynen apo yu bu milletin kucağına canlı bomba olarak bıraktıkları gibi ben bu bozkurtlara inanmıyoruuum
30 Haziran 2011 Perşembe 16:58
Beğendim (2)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
Tartismak istemiyorum
hikmet cay
Iskender pasanin kimseye diyet borcu yok hur bagimsiz kendi kararini kendi alan kimsenin ipoteginde olmayan turkiyede deyil dunyada ornek firkayi naciyede N yaptigini cok iyi bilen cemat Akp mhp den daha Ak deyil akp milletin imanini pazara cikardi diyalok adi altinda Bu donem boyle olmasi gerekiyordu boyle oldu Yarin N olur Allah bilir hersey yerinde ve zamaninda olaylara gore pozisyon alinir.
30 Haziran 2011 Perşembe 16:28
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
acele etmeyelim
kadir
tabii şimdi mhp'ye verilen desteğin bir an önce meşru zemine geçmesi bekleniyor.yani bir destek verildi "bakın şunun için verildi" denilmesi lazım.ama bu tavır doğru değil.mhp bildiğimiz mhp.yukarıdaki yazı da haklılık payları olmasına rağmen acele kaleme alınmış.mesele bahçelinin cumhurbaşkanının davetini reddetmesi bir devlet adabı dışında tavır değil mi?yani bahçeli aynı, mhp aynı.verilen desteği "meşrulaştırma" adına mhp'nin politikasından iyilik damıtmaya çalışmak yanlış.desteğin amacı da bu değildi sanırım.yani barahı geçmeliydi, geçti. bu kadar.fazla zorlamaya gerek yok.
30 Haziran 2011 Perşembe 15:42
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
kopruye
Hikmet cay
Sizin soyledikleriniz yanlis hic bir partiye yamanma ihtiyaci yoktur TR de bagimsiz hur Ehli sunnet tek cemat varsa iskender pasadir ben herkesi gozlemliyor kafa yoruyorum sayisida onemli deyil istikamet durus Menfaat dusunulseydi herkes gibi Akp de kuyruk olunurdu gecen secimdede Akp yi desteklemiyoruz aciklamasi yapilmisti gerekceleride soylenmisti hic bir partiden cematimizin menfaati yoktur memleket menfati sahsi menfaatin onundedir Bunu vicdani temiz olan gozu kor olsada goruyor.
30 Haziran 2011 Perşembe 15:35
Beğendim (5)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri