Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan 10 şehitle ilgili ilk açıklama

03.09.2012 22:07
Erdoğan: Canilerin hedefine ulaşmasına izin vermeyeceğiz. Bizi nefrete sevk etme tuzaklarına düşmeyeceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beytüşşebap'taki terör saldırısıyla ilgili olarak, ''Uluslararası karanlık çevrelerin kuklası haline gelen terör örgütü hangi kalleşçe tahrike, hangi namert senaryoya sarılırsa sarılsın millet olarak bizler, bu canilerin hedeflerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan, Beytüşşebap'ta 10 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı terör saldırısı sonrasında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e başsağlığı mesajı gönderdi.


-''Bu canilerin hedeflerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz''-


Mesajında, ''Vatanları uğruna şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum'' ifadelerine yer veren Erdoğan, şunları kaydetti:

''Şunu herkesin bilmesini isterim ki Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ve devletiyle terörle mücadeleye kararlılıkla devam edecektir. Uluslararası karanlık çevrelerin kuklası haline gelen terör örgütü hangi kalleşçe tahrike, hangi namert senaryoya sarılırsa sarılsın millet olarak bizler, bu canilerin hedeflerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz.''

Mesajında, ''sağduyu ve metanet'' vurgusu yapan Erdoğan, ''Bu alçakça saldırılar karşısında milletçe sağduyu ve metanetimizi de sabırla muhafaza edeceğiz. Hainlerin, millet olarak bizleri öfke ve nefrete sevk etme tuzaklarına asla düşmeyeceğiz'' ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 2454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri