Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'dan memura zam mesajı

25.05.2012 13:00
Memurların greve gitmesine üzüldüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan, zam konusunda anlaşamadıkları memurlara mesaj gönderdi...
Ekonomi - 25 Mayıs 2012 08:36

Memurların greve gitmesine üzüldüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan, zam konusunda anlaşamadıkları memurlara mesaj gönderdi...

"Memurlara ilk toplu sözleşme hakkını veren parti biziz" diyen Başbakan Erdoğan, onları enflasyona ezdirmeyeceklerini ama Yunanistan ve İspanya'nında durumlarına düşmek istemediklerini bildirdi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklaması;

“İlk sözleşmede bu yaklaşım üzdü”

Memurlar toplu sözleşmede uzlaşamadı ve iş bıraktılar, eylemler yaptılar. Memur maaşlarıyla ilgili taleplere ne diyorsunuz? Bu konuya müdahale ettiniz mi?

Hiçbir müdahalem söz konusu değil. Arkadaşlar gereken müdahaleyi yaptılar. Memurlara toplu sözleşme hakkı veren parti biziz. Yıllar yılı bu ülkede toplu sözleşme hakkı verilmemiş, toplu görüşmede kalmış. Daha ilk toplu sözleşmede memur sendikalarının bu yaklaşımı bizi üzmüştür. Biz, millet adına hareket ediyoruz, kendi adımıza değil. Bu sendikalar sadece kendi menfaatleri adına hareket ediyorlar. Bu ne kazandırır ne kaybettirir. Biz enflasyona işçimizi, memurumuzu ezdirmeyeceğiz. Enflasyon üzerinde bir zam yaptıysak onu geri almayacağız.

Burada 3,5+4 denilmiştir. Nihai neticesi bu demek değildir. Yılsonu itibarıyla, enflasyon tek haneliye, 7.5’in altına düşmezse örneğin 1 puan kaldıysa biz farkını ödeyeceğiz. Enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bakıyorsunuz 7,5+7,5; 10+10 istiyorlar. Nereye gidiyorsun kardeşim? Bizi siz Yunanistan mı yapmak istiyorsunuz? İspanya’nın durumuna mı düşürmek istiyorsunuz?

Bu haber toplam 2734 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri