Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MUHABİRİN SORUSU BAŞBAKAN'I KIZDIRDI

29.11.2012 14:20
Başbakan Erdoğan'a BDP'lilerin dokunulmazlığıyla ilgili Cumhurbaşkanı Gül'ün görüşleri hatırlatılması üzerine Başbakan Erdoğan sert bir açıklama yaptı.
 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, haklarında düzenlenen fezlekeler TBMM’ye ulaşan BDP’li milletvekilleriyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaptığı “Bu konudaki fikirlerimi Meclis'te gayet açık bir şekilde söylemiştim” açıklamasının sorulması üzerine, “Konuları saptırmayalım. Farklı konu, farklı konu. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasının neyi hedeflediği bellidir benim yaptığım açıklamanın da neyi hedeflediği bellidir” dedi.

Başbakan Erdoğan, Senegal Başbakanı Abdoul Mbaye ile yaptığı görüşme sonrası Başbakanlık Merkez Bina’da düzenlenen ortak basın toplantısında soruları yanıtladı.

Başbakan Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, haklarındaki fezleke TBMM’ye ulaşan BDP'li milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin olarak yasama yılı açılışında yaptığı, “Meclis’te olamayan vekillerin bir noksanlık olduğunu belirtmek isterim. Seçimlere yasal olarak katılmış, halkın oyunu almış, milletvekili sıfatını taşımaya hak kazanmış herkesin, haklarında kesin yargı kararları ortaya çıkana kadar yasama faaliyetine katılması gerektiğini düşünüyorum. Meclis kompozisyonunda meydana gelebilecek her türlü noksanlık, geçmişte yapılanları tekrar etmekten ve çok ihtiyacımız olan çözümleri daha da ötelemekten başka bir işe yaramayacaktır” sözlerini hatırlatarak, “Bu konudaki fikirlerimi Meclis'te gayet açık bir şekilde söylemiştim” dediği hatırlatıldı. Erdoğan kendisinin yaptığı “Fezlekeler konusunda alışılmışın dışında bir yöntem izleyeceğiz” açıklamasıyla, Cumhurbaşkanı Gül’ün açıklamasının bir fikir ayrılığına mı işaret ettiğinin sorulması üzerine, “Konuları saptırmayalım. Farklı konu, farklı konu" dedi ve Cumhurbaşkanı Gül ile kendisinin açıklamalarının neyi hedeflediğinin belli olduğunu söyledi.

Anka 

Bu haber toplam 2842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri