Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Bedelini ödeyecekler

30.08.2015 23:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Resepsiyonu'ndaki konuşmasının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 30 Ağustos Resepsiyonu'nun ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülke birkaç çapulcunun, teröristin at oynatacağı ülke değil. Bunun cezasını, bedelini ödeyecekler" dedi.

 

SEÇİM GÜVENLİĞİ

Erdoğan, seçim güvenliğine ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı:

"7 Haziran'da yaşananlar 1 Kasım'da yaşanmayacaktır diye düşünüyorum. Buradaki uygulama Anayasa uygulamasıdır daha doğal bir şey olamaz."

1 Kasım seçimlerinden temennimiz odur ki milletimiz, bu süreçte yaşadıklarımızı bizlere yaşatmayacak bir kararı verir ve bu kararla da Türkiye, 2016 yılına girmiş olur. Seçim güvenliği noktasında hükümetimiz, silahlı kuvvetleri olsun, İçişleri Bakanlığı olsun, her şeyiyle bütün tedbirlerini almak suretiyle en az hasarla atlatacağına inanıyorum. İnşallah seçim güvenliği içerisinde öyle zannediyorum ki 7 Haziran'da yaşananlar 1 Kasım'da yaşanmayacaktır"

(Seçimlerde) Taşımalı sistem için Anayasa değişikliği gerekiyor. Anayasa değişikliği yapılmadığı sürece taşımalı sisteme geçemezsiniz. Zannediliyor ki YSK bir karar alacak, bu iş olacak. Hayır, olmuyor."

 

 

 

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri