Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Belçika'da konuştu!

11.05.2015 01:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika'da Gençlik Buluşması'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ben Diyanet İşleri Başkanı'nın yerinde olsan kesinlikle o arabayı iade etmezdim" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Avrupa’nın hiçbir ülkesinde başı öne eğik bir kardeşimi görmek istemiyorum.

- Konuşmalar yapıyorum, YSK'ya şikayet ediyorlar.'Cumhurbaşkanını yasaklayın, meydanlara çıkmasın'. Bir, iki, üç müracaat ettiler, hepsinden de oy birliğiyle ret aldılar. Bunlar anayasayı da bilmiyor. Anayasayı açıp okuyun, acaba cumhurbaşkanı nerede suç işler Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka suçu yoktur. Meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım.

BELÇİKA'DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN COŞKUSU

"DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZ KUSURA BAKMASIN..."

 

- Anadolu'da Diyanet tarafından hazırlanan Kürtçe Kur-an'ı Kerim'i gösterdim. HDP Eş Başkanı ne dese “Diyanet 1 tane Kürtçe baskı yaptı gönderdi' Diyanet gerekli cevabı verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Ermenice Kur-an'ı meali hazırladı.

- Çıkmışlar, Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıyla uğraşıyorlar. Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, 'Sakın bu arabayı verme.' O makam, bu tür bir arabaya fazlasıyla layık.

 

GÖNLÜMDE YATAN BİRİLERİ VAR

 

- Ne yaparsanız yapın meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış cumhurbaşkanı olmayacağım. Ben çıkıp yan gelip yatamam. Tüm partilere eşit mesafedeyim. Gönlümde yatan aslan elbette var. Taraf derseniz tarafım. Milletin tarafıyım.

Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri