Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN: BİR AVUÇ KAYMAK TABAKA BUNLAR

01.06.2013 19:09
Başbakan Erdoğan, Taksim Gezi Parkı'ndaki protestolara böyle tepki gösterdi...

Başbakan Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti'nin genel kurulunda konuştu.

Konuşmasında Gezi Parkı olaylarına değinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mahkemenin dün akşam verdiği "Gezi Parkı çalışmalarını durduran" kararı ile ilgili olarak da "zamanlama çok enterasan" açıklamasında bulundu.

Türkiye'de  milletin dediğinin olacağını anlatan Erdoğan, "Bir  avuç kaymak  tabakanın bu ülkeye dayatma yapmasına da  müsaade etmeyiz." şeklinde  konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Sandıkta mücadele edemeyenler, farklı girişimlere yöneliyorlar. Gençlerimizi bu tür girişimcilerden korumamız lazım. Taksim'i yayalaştırma projesi kapsamında orada duvar yıkılıyor, bir genişletme çalışması yapılıyor ve 6-7 ağaç kesiliyor. Bunlar farklı bir yere dikilecektir. Bunlara rağmen bizi "ağacı yok etmekle" suçluyorlar.

Eğer ağaç dikmek istiyorsanız, derdiniz ağaçsa biz verelim dikin. İlla Topçu Kışlası burada olmaz, diyorsanız kusura bakmayın, olacak. Topçu Kışlası olmayan bir şey değil, daha önce olup da yıkılanı biz yapıyoruz. Olay bu.

"BİR AVUÇ KAYMAK TABAKA"

Bir  avuç kaymak  tabakanın bu ülkeye dayatma yapmasına da  müsaade etmeyiz. Bu ülkede  kaymak tabakanın dediği olmuyor. Bu ülkeyi  artık bir kısım  medya  yönetmiyor. Bu ülkede sadece milletin dediği  olur. Taksim Gezi  Parkı'ndaki eylemin bitirilmesini istiyoruz. Oradaki  projeye onay veren  CHP'nin kalabalıkları tahrik etmekten vazgeçmesini bekliyoruz.

MAHKEMENİN KARARINA TEPKİ

Beni üzen başka bir şey var. Dün bu kadar sıkıntıların olduğu bir anda, idare mahkemesi karar veriyor. Karar da zamanlaması da çok enterasan. İdarenin savunması alınıncaya kadar yürütme durduruldu. Şu an inşaat mı başladı, proje mi ilan edildi. Dün akşam saatinde ne oldu da geldin böyle bir açıklama yapıyorsun. Bu ülkede bu kadar atılan adımı dikkate almaması uygun değil. Hele hele yargı. Bakın muhalefet bu kararın arkasına sığındı.

Bu haber toplam 2100 defa okunmuştur
kaymak
xx factor
afyon kaymagimi bu. bir avuc kaymak tabaka,ya gazete alan tv alan devetin malini peskes ceken hangi o....u cocogu acaba.taniyan varmi acaba.bunlar,mi dinden imandan bahseden.
01 Haziran 2013 Cumartesi 23:22
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Asıl Gündem
hilmi akgün
Asıl gündemi kaçıran küçük beyinler, Gezi parkı, Taksim gibi gündelik olaylarla ilgilenirler. Ahmet Gümüşhanevi bu ülkenin zaman üstü gündelik polamiklere kurban edilemeyecek kadar önemli, bir konudur. Bence daha fazla haber ve fotoğraflara yer verilmelidir.
01 Haziran 2013 Cumartesi 21:38
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri