Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Biz öyle bir Kanuni tanımadık

25.11.2012 13:52
Başbakan Erdoğan, "Bunlar, ecdadımızı Muhteşem Yüzyıl'daki gibi tanıyor. Bizim öyle bir ecdadımız yok. Öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Kütahya'da Zafer Havaalanı ve toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Biz her zaman barıştan yanayız. Sorunların diyalog ve istişare yoluyla çözülmesinden yanayız. Ancak ülkemizin güvenliğine yönelik bir tehdit olursa gereken tedbiri almaktan çekinmeyiz" dedi.

Erdoğan, "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh"u pasiflik, tavırsızlık, tepkisizlik olarak yorumlayamayacaklarını belirterek, "Ülkemizi doğrudan ilgilendiren sorunlar karşısında seyirci kalanlardan asla olamayız" diye konuştu.

Öyle bir Kanuni tanımadık

Başbakan Erdoğan, "Biz 7 milyarlık bu dünyanın içinde yaşıyoruz. Bizim görevimiz nedir, bunu çok iyi biliriz. Ecdadımızın at sırtında gittiği her yere biz de gideriz; her yerle biz de ilgileniriz. Ama bunlar, televizyon ekranındaki ecdadımızı zannediyorum o Muhteşem Yüzyıl belgeselindeki gibi tanıyor. Bizim öyle bir ecdadımız yok. Biz öyle bir Kanuni, öyle bir Sultan Süleyman tanımadık" dedi.

Erdoğan, "Biz öyle bir Kanuni tanımadık, onun ömrünün 30 yılı at sırtında geçti. Sarayda o gördüğünüz dizilerdeki gibi geçmedi. Bunu çok iyi bilmeniz lazım. Bunu çok iyi anlamanız lazım. Ben o dizilerin yönetmenlerini de o televizyonun sahiplerini de milletimin huzurunda kınıyorum. Bu konuda da ilgilileri uyarmamıza rağmen yargının da gerekli kararı vermesini bekliyoruz" diye konuştu.

 

Bu haber toplam 1938 defa okunmuştur
Yüzyil Dizisini Takip Etmeyelim
ismail sarialtin
Yüzyil Dizisini Takip Etmeyelim.
25 Kasım 2012 Pazar 18:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri