Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Brexit sonrası Cameron'la ilk kez görüştü

09.07.2016 23:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde Cameron ile görüştü. Bu görüşme Türkiye üzerinden götürülen 'AB'den çıkma ya da AB'de kalma tartışmaları' sonrası ilk kez gerçekleşmesi açısından önemliydi...

TİMETURK I HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brexit referandumu sonrası Ekim'de görevi bırakacağını açıklayan İngiltere Başbakanı David Cameron ile 40 dakika süren basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.

BREXİT'İN EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ TÜRKİYE İDİ

Brexit sürecinde İngiltere'nin AB'den ayrılıp ayrılmaması ile ilgili propaganda amacıyla oluşturulan gruplar kampanyalarını Türkiye üzerine oturtmuştu. Ayrılalım diyen kitlenin "Türkiye girmeden biz çıkalım" propagandasına karşı bir canlı yayında konuşan Cameron "Türkiye'nin en az 30 yıl daha AB üyesi olayacağını" savunmuştu.

Erdoğan da bu sözlere "Bir araya geldiğimiz zaman sen böyle konuşmuyordun Cameron... Öyle demiyordun bize. Hep bize söylediği şuydu, 'Her zaman yanınızdayız, bir an önce Türkiye'nin Avrupa Birliğine girmesi için her türlü gayreti gösteriyoruz'. Ne oldu şimdi?" demişti.

Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri