Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Bu ne biçim iştir, biliyorsan bir Fatiha oku!

16.02.2015 16:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin'deki Özgecan Aslan cinayeti sonrası yapılan protesto şeklini eleştirdi. Erdoğan, "Özgecanımız'ın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir. Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku. Bilmiyorsan bir rahmet dile.

Cumhurbaşkanı recep tayyip Erdoğan, Ankara Türkiye Müteahhitler Birliği Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni'nde konuştu. Mersin'de hunharca öldürülen Özgecan Aslan cinayeti ve sonrasındaki protestolara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Otobüste teröristler tarafından diri diri yakılan kızımız için ses çıkarmayanlar, eylem sırasında ölenler için Türkiye'yi ayağa kaldırmaya çalıştılar. Bunlar kendi ülkesine, kendi milletine, kendi insanının değerlerine, kültürüne o kadar uzaklar ki geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir. Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku. Bilmiyorsan bir rahmet dile. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor. Bunum bizim kültürümüzdeki yeri nedir? Adeta sanki o ölümden zevk alıyor, bu anlama gelir." şeklinde tepki gösterdi.

 

Erdoğan, "(Özgecan'ın öldürülmesi) Bu alçaklığın, bu canice, vahşice yapılan bu katlin failleri yakandı. İnşallah hakkettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım. Şu anda da zaten takip ediyorum" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1466 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri