Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Bunların içinde yerli düşmanlığı var

19.10.2015 11:33
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü havalimanı ve yerli otomobil projelerine tepki gösterenlere cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üçüncü havalimanı proje finansman imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Projeyi ilk aşamasında itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Bunlar aynı şekilde Havalimanı için de bir başka ülke yapınca alkışlıyorlar. Bunların içinde yerli düşmanlığı var" diyerek tepkisini dile getirdi.

İşte Erdoğan'ın açıklamaları;

BAŞARIMIZ BİRİLERİNİ RAHATSIZ EDİYOR

"Başarılarımızın birilerini rahatsız ettiğini görüyoruz. Onların asıl sıkıntılarını da gayet iyi biliyoruz. Türkiye'nin 90 yıllık tarihi bir yönüyle bu mücadelelerin tarihidir. Bu ülkenin potansiyeline inanan, idealist siyasetçiler ve işadamları hayalperest ilan edilerek karalama kampanyalarının hedefi olmuştur. Rahmetli Menderes, Özal, Vecihi Hürkuş, Nuri Demirağ gibi isimler bu lobinin hedefi olmuştur. Ülkemizde barındırılmayan pek çok parlak zihin yurtdışına gitmiştir."

AYNI LOBİ İŞ BAŞINDA

"Aynı lobi bugün de iş başında. Gezi olaylarının hedeflerinden biri de bu havalimanıydı. Paralel ihanet çetesinin yürüttüğü kampanyanın hedeflerinden biri de bu proje idi. Geçtiğimiz hafta yerli otomobilin tanıtımı yapıldı. Bazı gazeteler yerli değil çakma, milli değil manşetleri attı. Projenin hemen ilk aşamasında engel olmaya çalışıyorlar. Ancak dünyanın her yerinde bu projeler böyle yapılıyor. Biz şimdiye kadar eserlerimizle ve hayata geçirdiğimiz mega projelerle konuştuk, laf değil icraat üretmeye devam edeceğiz."

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri