Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan CHP yanlısı medyayı eleştirdi

14 Şubat 2009 / 20:07
CHP yanlısı yayınlar yapan medya olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, "İstanbul, Ankara ve İzmir'de iyi anlaşıyorlar. Ama bu mumunuz yanmayacak.''dedi.
Seçim turuna Sinop'la devam eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada medyaya yönelik eleştirilerini sürdürdü.


Basına karşı boykot çağrısını bir kez daha yineleyen Başbakan Erdoğan, "Yalanı, iftirayı, karalamayı bunlar özgürlük sanıyorlar. Biraz eleştirin, biraz bam teline dokunun, feryat figan özgürlüklerden dem vururlar. Yalan yanlış haber yapan medyayı evinize sokmamanızı yine söylüyorum" diye konuştu.

Erdoğan, şöyle konuştu: "Bunlar kalkıp bir kaç tane bizimle ilgili olumlu haber yapan gazetelere 'yandaş medya' diyor. Peki siz kimin yandaşısınız? Bunlar da CHP'nin yandaşı. Bu ara çok iyi ortaya çıktı. İyi paslaşıyorlar, iyi anlaşıyorlar. İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de iyi anlaşıyorlar. Ama bu mumunuz da yanmayacak. 29 Mart'ta bu mum da sönecek. Çünkü biz medyanın kurduğu parti değiliz, milletin kurduğu partiyiz. AK Parti'yi millet kurdu, medya patronları değil. "

Erdoğan, Basın Kanunu'nun alanını kendilerinin genişlettiklerini belirterek, "Keşke basın özgürlüğünü dillerine doladıkları kadar basın ahlakından da bahsetseler. Keşke özgürlükleri bir bütün olarak herkes için savunabilseler" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Anamuhalefet lideri hala bizi yandaş medya üretmekle suçlamaya kalkıyor. Önce sen yandaş medyalarından bir arın da ondan sonra ne konuşulacağını biz de beraber oturup senle konuşalım. O medya benimle ilgili de şu başlıkları atıyordu o zamanlar, 'Erdoğan'dan muhtar bile olamaz' diyordu. Ama benim milletim, Erdoğan'a muhtar olmayı bırak bu ülkede başbakanlık makamını teslim etti. Bunlara rağmen teslim etti. Bu nasıl bir çelişki?"


Kaynak: Ajanslar

Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri