Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan çok sert çıktı: Alçaklıktır!

09.09.2012 16:47
Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Afyonkarahisar'daki patlama ile ilgili, "Her olay, her acı hadise arkasından ortaya konan tavır maalesef eleştiri boyutunu aşıyor, olayı aydınlatma, olayla ilgili doğru soruları sorma boyutunu aşıyor, tam anlamıyla bir linç kampanyasına dönüşüyor" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Afyon'da meydana gelen olaydan ötürü acımız büyük. Demokrasilerde kimse eleştiriden azade değildir. Sivil toplum ve medya soruları sormak ve cevap aramak zorundadır. Toplum daha şeffaf bir noktaya ilerlerken bizdeki artık bu doğru bilgilenme anlayışının da yeniden ele alınması gerekiyor. Eleştiri boyutunu aşıyor ve tam anlamıyla bir linç kampanyasına dönüşüyor. Olayla ilgili önce sosyal medyada bir linç ortamı oluşturuluyor.

Mesele patlama meselesi olmaktan çıkıyor ve topyekün bir karalama kampanyasına dönüşüyor. Bu sadece bir kaç kurum için yapılmıyor. Devlet kurumlarını daha şeffaf hale getirirken şu hususu defalarca vurguladık. Bir kişinin hatası o kurumun tamamını bağlamaz dedik. Muhalefet medya bir kurum içindeki hata anında tüm kurumu ve mensuplarını hedef alan bir kampanyaya dönüşüyor.Kurumlara yönelik, kurum personelinin motivasyonunu kırmaya yönelik, milleti galeyana getirmeye yönelik bu girişimler en hafif tabiriyle sorumsuzluktur, alçaklıktır. Beyefendiler boğaza nazır villalarında köşelerinde ahkam kesiyorlar. Güvenlik güçlerini linç etmek için ellerinden geleni yapıyor.

Birisi kalkıyor Genelkurmay Başkanı'nı, ÖSYM Başkanı'nı ehliyetsizlikle suçluyorlar. Senin ehliyetin ne? Sen utanmadan "Genelkurmay Başkanı hükümete yalakalık yapıyor" diyeceksin. Biz teamül neyse aynen uyguladık. ÖSYM'nin başındaki arkadaşımız değerli bir bilim adamı. Eksikleri olabilir ama ehliyetsiz diye bir şey söylemeye hakkınız olamaz.

Siz hükümete çatacaksınız AK Parti'ye çatacaksınız. Biz bunun karşısında susacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır biz şeytan olamayız. Biz bu oyunun farkındayız.

Terörü bir kazanç kapısına dönüştürenler var. BDP'liler ya Meclis'i ya da Kandil'i tercih etsinler. Medyada yer alan görüntüler suç duyurusudur, yargı üzerine düşeni yapacaktır. Parlamentoya düşen görev ne ise o yapılacaktır."  

Bu haber toplam 2280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri