Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Çözüm Serici Ekonomiyi Olumlu Etkileyecek

20.11.2013 11:33
Başbakan Erdoğan ATO'da 3. Sanayi Şura'sında yaptığı konuşmada çözüm sürecinin ekonomiyi şahlandıracağını iddia etti.

Terörün bitmesinden herkesin kazanacağını söyleyen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Bu mesele tam olarak çözüldüğünde kazanan ben olmayacağım, kazanan hepimiz olacağız. Bu mesele 76 milyonun meselesidir. Kazanan da 76 milyonun tamamı olacak. Hiç elimizi taşın altına koymayabilirdik, ama o zaman bu ekonomiyi 3 kat büyütemezdik. IMF'ten 23 milyar borç devralıp bunun tamamını ödeyip IMF'ye kredi açar hale gelemezdik.

Biz tarih içinde 16 devlet kurmuş olmakla zaman zaman övünür, milletçe bununla gurur duyarız ancak bir başka açıdan baktığımızda bu ifade 15 devletin de yıkılması anlamını taşır. Bu 15 devletin yıkılmasının ana nedenlerinden biri hiç kuşkusuz idarei maslahat anlayışıdır.

Bu durup dururken olmadı. Bizden öncekiler bunu niye halledemediler? Bu soruyu siz sanayici arkadaşlarımın sorması lazım.

İçeride de dışarıda da risk almaya, reform yapmaya, cesur davranmaya devam edeceğiz. Milletin teveccühleriyle hedeflerimize doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Bu yolda kararlılıkla yürüyeceğiz.

Bilim ve teknolojide meyve toplayacağımız bir dönemdeyiz. Hükümet olarak sanayicilerimizin önünü açmak için çok öenmli adımlar attık. Atmaya da devam edeceğiz. 2023 yılında dğnya çağında tanına bilinen en az 10 marka üretmeyi planlıyoruz.

Özellikle sanayicilerimiz artık bu kararı vermelidir, en azından nasıl ki şu anda kendi insansız hava araçlarımızı üretmeye başladık ve şimdi inşallah ATAK helikopterimizi üretir hale geldik, bundan çok daha rahatı olan yerli otomobilimizi de artık kendimiz üretmeliyiz."HABERVAKTIM

Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri