Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan demokratikleşme paketinin tarihini açıkladı

21.09.2013 16:57
Başbakan Erdoğan: Demokratikleşme paketini ayın son günü açıklayacağım.

Malatya'da konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratikleşme paketini ayın son günü açıklayacaklarını belirterek, "Türkiye'yi ağırlıklarından kurtaracağız" dedi. Öte yandan Ankara'daki roketli saldırıyla ilgili de konuşan Başbakan Erdoğan,"Bu tür şeylere tevessül edenler karşılığını alacak, almıyorsa bu bir aczin ifadesi olur" diye konuştu..

İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARININ SATIR BAŞLARI

'Ayın son günü pazartesi günü demokratikleşme paketini Ankara'da yapacağım toplantı ile açıklayacağım. Toplumun her kesimini ilgilendire düzenleme ile yeni bir aşamaya geçmiş olacağız. Demokratikleşme konusunda bizim çekincemiz yok. Yasaklardan kısıtlamalardan ifade özgürlüğünden inan özgürlüğünün daraltılmasından kurulduğumuz andan bu yana yasakların karşısında olduk. Özgürlükleri genişlettik. İstismar siyaseti yapanlar olacaktır. Muhalefet partilerinin temsilcileri çıkıp değişimin önüne set çekmeye çalışacaklardır. Bize medya amiralleri istikamet çizemez. Bizim gizlediğimiz paket yok. Bu paket kimi alanlarda yasal düzenleme kimi alanlarda yönetmelik değişikliği gerektiriyor. Paket açıklandığından itibaren belli konular Meclis'e gelecek ve nihayete erecek.

"ALEVİLER ÜZERİNDEN ÇİRKİN TAHRİKLER YAPILIYOR"

Adıyaman'da olduğu gibi Malatya'da da alevi kardeşlerimiz üzerinden çok çirkin tahrikler yapılıyor. Bazı illerimizde CHP Genel Başkanı ve vekilleri bayat senaryoyu hayata geçirmeye çalışıyorlar. Tüm Malatya'nın ve tüm Türkiye'nin çok uyanık olmasını rica ediyorum. CHP'nin bazı eli kanlı terör örgütleriyle nasıl iç içe olduklarını delilleriyle ortaya koyduk.

"SURİYE'DE 110 BİN KİŞİ ÖLÜRKEN CHP BARIŞ DEMİYORDU"

Bazı vekiller vekil olduğunu unutup eline taş alır mı? Alıp da bunu polise atar mı? sandıkta kaybedeceklerini anlayanlar terör örgütlerinin senaryolarında iktidar arıyorlar. CHP'nin Genel Başkanı eğer Barış'ın ne olduğunu biliyorsa bunu gitsin eli kanlı yol arkadaşı Esed'e anlatsın. CHP'nin genel başkanı birden bire Barış kavramını açıkladı. Suriye'de 110 bin kişi ölürken CHP barışı ağzına almıyordu. Tam tersine o çocukları katledenlerle hatıra fotoğrafı çekiyordu. Gittiler Mısır'da darbecilerin sırtlarını sıvazladılar.

"DÜNYA ÇOCUKLARIN KİMYASAL SİLAHLARLA ÖLDÜĞÜNÜ GÖRDÜ"

Suriye'de yerde can çekişen çocukların görüntülerini izlediniz değil mi? Dünya bu çocukların kimyasal silahlarla öldürüldüğünü belgeledi. Bu sefer de bazı egemen güçler çıkıp bunu Esed yapmadı diyor. Diğer taraftan birileri çıkıp kimyasalların tahliyesi zaman alır diyor.

"BİZ BATTAL GAZİ'NİN TORUNLARIYIZ"

Bir Başbakan olarak ben Dersim'den özür dilediğimde bırak tarihi bugünlere gel diyordu. Şimdi kendisi 9. Haçlı Seferleri'nden bugüne gelemedi. Çanakkale'de bize saldıranlar haçlı zihniyeti değil miydi? Bizim yanımızda kimler yer aldı? Suriye'den, Afganistan'dan kardeşlerimiz geldi. Balkanlar geldi yanımızda yer aldı. O haçlı zihniyeti 18 Mart 1915'te bize saldırdığında biz orada yurtta sulh cihanda sulh mu dedik? Gazi ne dedi? Size ölmeyi emrediyorum dedi. Bu CHP Genel Başkanı bunların farkında değiller. Bizim topraklarımıza saldırırlarsa aynen cevabını alır. Biz kimsenin toprağına göz koymadık. Biz Kılıçarslanlar'ın torunlarıyız. Biz Battal Gazi'nin torunlarıyız. CHP Genel Başkanı bizim ve bu milletin kim olduğunu öğrenmek istiyorsa Şam'ın Bağdat'ın sokaklarında bizi sorsunlar. Biz bu oyunu bozuyoruz. Dokunulmazlık zırhına bürünüp milleti tahrik edenlere rağmen failleri bulup olayları aydınlatıyoruz.

"BİZ ZALİMLERİN YANINDA YER ALMAYIZ"

Helikopter düşürüldü, kullandığı ifadeye bak CHP liderinin: Başbakan gaz aldı diyor. Sen 2 km sınırlarımıza gireceksin , Türkiye'nin fantonları da turistik gezide mi sanıyorsun? Bizim Suriye halkıyla bir sorunumuz yok. Biz Mısır'da darbecilerle Suriye'de de katil Esed'le sorunluyuz. Biz zalimlerin yanında yer alamayız.

"SOFRADA ELİNİ SOHBETTE DİLİNİ KISA TUT"

Malatyalıların bir sözü var: Sofrada elini sohbette dilini kısa tut. Ben de burada sözlerime son noktayı koyuyorum.ENSONHABER

Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri