Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Derin devleti tam yok edemedik

26.12.2012 03:30
Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen Tunus Başbakanı Hamadi el-Cibali ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan görüşme sonrası ortak basın açıklaması yaptı.
Olaylara sahip çıkan ODTÜ'lü akademisyenleri kınayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "şiddeti savunan kim olursa olsun ben bir Başbakan olarak karşısına dikilirim" dedi.
 
Erdoğan şöyle devam etti:
 
"Demokrasilerde eleştirilerin olmasının en doğal hali olduğunu o programda da ifade ettim. Fakat eleştiri hiçbir zaman gücünü şiddetten almamalıdır. Eğer şiddetten alıyorsa onu savunan kim olursa olsun ben bir başbakan olarak onun karsısına dikilirim. Bu bir rektör akademisyen kim olursa olsun. Bir rektör elinde demir bilyeleri polisine atmayı öğretmez. Aynı şekilde okulun içinde araba lastiklerini yakmayı da gerektirmez. Sırtlarındaki çantayla molotofla terör estiremez. Bir öğrenci üniversiteyi terör alanına çeviriyorsa ve farklı üniversiteden gelenlerle böyle bir eylemi gerçekleştiriyorsa kimse bunu bir protesto olarak değerlendiremez. Bunu söyleyenler bana göre o mesleğe bıraksınlar ve şiddetten güç alan birileri olarak meydana çıksınlar. Akademisyenler bu ülkeyle neler katabileceğini anlatsın. Yoksa sapan demir bilye ile oraya gel lastikleri yak, molotoflarla saldır, sonra güvenlik güçlerinin orada durusundan rahatsız ol. Güvenlik güçlerimiz görevlerini yapmıştır. Bende güvenlik güçlerimi başarılarından dolayı kutluyorum, tesekkür ediyorum. Öğretmenleri akademisyenleri de kınıyorum"
 
“Derin Yapıyı Silmek Kolay Değil”
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "ofisimde dinleme cihazları bulundu" açıklamasının ardından, gözler bu konuya çevrildi.
 
"Bu tür olaylarla mücadelemiz devam edecektir" diyen Başbakan Erdoğan, derin yapıyı silmenin kolay olmadığına dikkati çekti.
 
Başbakan Erdoğan, “Böcek konusunu devam ettirmeyelim 2 den 3 e çıkmış artarak devam edecek herhalde. Ben sizin gibi takip edemiyorum. Bunlarla mücadelemiz devam edecektir. Derin devleti tamamen sildik bitirdik, yok ettik demem mümkün değil. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde derin devleti ülkelerin bitirdiğine inanmıyorum. Her ülkelerin derin devleti vardır. O bir virüs gibidir uygun bir zamanı bulduğu anda ortaya çıkar ve yapmak istediğini orada yapar” dedi.
 
Bu haber toplam 3714 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri