Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'dan Türk Bayrağı tepkisi

21.03.2013 17:34
Öcalan'ın mesajının 'olumlu bir gelişme' olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'da Türk bayrağı olmamasına tepki gösterdi. Erdoğan, "Bayrağın olmaması mesaja ters düşüyor; provokatif bir yaklaşım" dedi.

Hollanda'da temaslarda bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan, Abdullah Öcalan'ın 'silahları bırakın' çağrısını değerlendirdi.

Öcalan'ın mesajını 'olumlu bir gelişme' olarak gördüğünü belirten Erdoğan, "Aslolan bu çağrının ötesinde uygulamadır. Burada Öcalan'ın ifadeleri ne denli karşılık bulacak en kısa zamanda görmek isteriz. Buradaki ifadelerde yatan birçok mesaj aylardır bizim söylediğimiz sözler. Silahlar bırakılmalıdır. Habur'da bazı örneklerini yaşadık. Bizim güvenlik güçlerimizin de operasyon yapma gibi bir riski yoktur. Bu operasyonlar da biter, ta ki bu tür eylemler olmasın. Uygulamaya geçildiği anda hava da değişecektir" dedi.

"Terörden beslenenlerin oyununu bozan bir süreç" diyen Erdoğan, bayrak eleştirisi yaptı.

Erdoğan şunları söyledi: "Diyarbakır'da yapılan mitingde Türk bayraklarının olması gerekirdi. Bayrağın olmaması mesaja ters düşüyor; provokatif bir yaklaşımdır. Öcalan'ın mesajında da tek millet kavramını görüyoruz. Bu uygulamalar mesaja ters düşüyor. Zaman içinde bunlar da giderilmek suretiyle 30 yıllık sıkıntıyı böylece bir an önce aşmış oluruz. Bayrağımızın olmaması önemli bir eksiklik. Bunu bir şov olsun diye söylemiyorum."

Abdullah Öcalan, Diyarbakır'da okunan mesajında 'silahları bırakın, sınırdışına çıkın' çağrısı yapmıştı.

Bu haber toplam 1498 defa okunmuştur
bayrak..
alim
Bu ülkede yaşayıp da bayrağımızı eline almayan kanı bozuk soysuzdur..
21 Mart 2013 Perşembe 17:55
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri