Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan doğum günü hediyesini son dakikada iptal etti

27.02.2013 09:12
Tayyip Erdoğan, doğum günü hediyesi olarak Artvin'deki baraja isminin verilmesini kabul etmedi..

59 yaşına basan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında, çok sevdiği "Bana her şey seni hatırlatıyor"şarkısıyla karşılandı. Kısa bir süre partililerin tebriklerini kabul eden Erdoğan, daha sonra konuşmasına geçti.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN BARAJI OLARAK AÇIKLANMIŞTI

Ayrıca Çoruh Nehri üzerine yapılacak 270 metre yüksekliği ile Türkiye'nin birinci, dünyanın ise en yüksek 3. barajı olan Yusufeli Barajı'nın temel atma töreni vardı, ama Başbakan yoğun gündemi ve akşam da Viyana seyahati nedeniyle törene katılamadı. Bir süre önce temel atma günü Başbakanın doğum gününe denk gelen barajın adının Yusufeli Recep Tayyip Erdoğan Barajı olacağı Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Başbakan'a doğum günü hediyesi olacaktı. Ancak Başbakan Erdoğan, bu isim değişikliğini kabul etmedi ve barajın adının Yusufeli Barajı olarak kalmasını istedi. Konuşmasında da kendisi bu ismi kullandı.

7 YILLIK SÜREYİ 5.5 YILA İNDİRDİ

Başbakan Erdoğan, canlı bağlantı yapılan temel atma töreni sırasında 486 milyon liraya mal olacağı açıklanan barajın yapımını üstlenen Kolin İnşaat, Cengiz İnşaat ve Limak İnşaat konsorsiyumundan Limak'ın sahibi Nihat Özdemir'le de bir pazarlık yaptı. "7 yıllık yapım süresini size yakıştıramıyorum" diyen Erdoğan, esprilerle dolu ve izleyenlerin de tebessümle karşıladığı bu pazarlık sonucunda süreyi 5.5 yıla indirdi ve Özdemir'den de "Emriniz olur sayın Başbakanım"cevabını aldı.

Başbakan, baraj ismine adının verilmesi olarak planlanan doğum günü hediyesini reddederken, AK Parti grubunun verdiği hediyeyi teşekkür ederek kabul etti. Kabul ettiği hediye ise, 1783 yılına ait, Türkçe çevirisi ile birlikte el yazması 3 Hilye-i Şerif cildiydi. 

Bu haber toplam 3766 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri