Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Dünya Mısır'ın katledilişine sessiz kalıyor

28.07.2013 03:40
Başbakan Erdoğan Mısır ile ilgili açıklama yapıyor.
Öncelikle Mısır'da katledilen kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Allah şehadetlerini kabul etsin. Yakınlarını ve tüm islam alemine başsağlığı diliyorum. 

-Ülkelerinin ve milletlerinin düşmanlarına karşı onurlu tek bir tavır takınamayanların, kendi halklarına karşı güya kahraman kesilmesi, korkaklıktan, acziyetten, zalimlikten başka bir şey değildir. İşte bunların güçleri düşmana yetmez. Bunların gücü sadece kendi halklarına yeter. Bunlar sadece ve sadece kendi halklarına kükrer, kahramanlık taslar, sadece kendi halklarını katlederler.
 
-Mısır'daki katliam karşısında neredesiniz?
 
-Mısır hakı darbeye karşı son derece şerefli bir direniş sergiliyor. Onların elinde silah yoktu. Onların elinde molotof yoktu. Onlar bütün bu olanlara karşı sabırla direniyorlardı. 
 
-Gazetelerde ilan verip Türkiye'yi eleştirenler Mısır'da bir gecede 200 kişi katledilirken nerede?
 
-Ey İslam dünyası, Mısır'da kardeşleriniz katlediliyor. Mısır'da adalet, hak, vicdan katlediliyor. Peki siz bunu ne zaman duyacaksınız Ne zaman göreceksiniz Kardeşlerinizin kanı akıtılırken siz bu zulmü ne zaman fark edeceksiniz Suriye'de de fark etmediniz.
 
-Taksim'deki gösterileri canlı yayınlayan CNN BBC, Mısır'daki Adeviyye Meydanı'ndaki katliamı neden görmüyor?
 
-Mısır'da milli irade katledilirken susanlar, şu anda millet katledilirken aynı şekilde susuyorlar. Hani nerede Avrupa, nerede AB, nerede, Avrupa değerleri, sağa sola demokrasi dersi verenler Hani nerede demokrasi, nerede demokratik değerler Birleşmiş Milletler nerede Türkiye'de polisin son derece haklı, son derece meşru şekilde kullandığı su ve biber gazı için yaygara koparanlar, Mısır'daki darbe karşısında Mısır'daki katliam karşısında neredeler
 
-Hala susuyorsunuz. Nereye kadar, ne zamana kadar? Ama unutmayın yarın aynı şey sizinde başınıza gelebilir.
 
-Biz haksızlık karşısında eğilmeyiz. Biz Türkiye'yiz. Haksızlık karşısında susup dilsiz şeytan olmayacağız. Herkes sussa bile biz susmayacağız. Mısır'da millet katlediliyor. Siz milyonlarca Mısırlı'yı katledeceğinizi mi zannediyorsunuz?
-Nereye katledeceksiz. Halk er veya geç galip gelecektir. Hiç bundan endişeniz olmasın. 
 
-Türkiye'nin açıklamalarından birileri endişe ediyor. Hain Erdoğan diyorlar. Resimlerimin üzerinde çarpı var. Türkiye'nin mallarını boykot edeceklermiş. Aman sen boykot ediyorsun diye Türkiye mi batacak?
 
SOMALİ'DEKİ KANLI SALDIRI
 
Bugün Somali'den de acı bir haber aldık. Somali'de Türkiye Büyükelçiliğinin ek binasına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 polisimiz maalesef şehit oldu, 3 vatandaşımız da yaralandı. Bu saldırıyı yapanlar da güya Müslüman. Kime yapıyor bunu Türkiye Büyükelçiliğine. Neden yapıyor Mogadişu'ya, Somali'ye, oradaki kardeşlerine hizmet getirdikleri için
 
-Türkiye gazete manşetleriyle yönetilen bir ülke değildir. 


 

Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri