Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan, Erdem Beyazıt'ın Son İsteğini Unutmadı

15.04.2011 14:30
Başbakan Erdoğan'ı geçtiğimiz yıl katıldığı televizyon programında kendi sesinden dinlerken ağlatan şiirin yazarı Erdem Beyazıt'ın isteği yerine geldi.

Başbakan Erdoğan iki yıl önce bir televizyon kanalında, kanserden yaşamını yitiren şair Erdem Bayazıd'ın 'Sana, bana, vatanıma ve ülkemin insanlarına dair' adlı şiiri kendi sesinden yayımlanınca gözyaşlarını tutamamıştı.

Başbakan, o gün 'Erdem Beyazıt, Anadolu topraklarını ve insanımızı bu kadar güzel dile getiren bir insanımızdı. Bu kaseti okurken de çok duyguluydum. Dinlerken de aynı duyguyu yaşıyorum' demişti. Erdem Beyazıd'ın 37 yaşındaki kızı Sevde Bayazıt Kaçar şimdi AK Parti'den Kahramanmaraş 4. sıradan vekil adayı. Erdoğan'la babası arasında duygusal bir bağ olduğunu belirten Kaçar, adaylık sürecini şöyle anlattı: Siyasete girmeyi hep istiyordum. Babam 'sabret' diyordu. Bir gün bana 'Hayırlı olsun partin kuruldu' diyerek Başbakan'ın Üsküdar'daki ofisine yolladı, 'Ne görev verirse yap' dedi. Siyaset maceram o gün başladı.

İŞTE BAŞBAKAN'IN OKUDUĞU ŞİİR

Sana, bana, vatanıma...
Telgrafın tellerini kurşunlamalı Öyle değildi bu türkü bilirim
Bir de içime -Her istasyonda duran sonra tekrar yürüyen-
Bir posta katarı gibi simsiyah dumanlar dökerek, bazan gelmesi beklenen bazan ansızın çıkagelen haberler bilirim, mektuplar bilirim...

Gamdan dağlar kurmalıyım
Kayaları kelimeler olan
Kırk ikindi saymalıyım
Kırk gün hüzün boşaltan omuzlarıma saçlarıma
Saçlarının akışını anar anmaz omuzlarından
Baştan ayağa ıslanmalıyım
Gam dağlarına çıkıp naralar atmalıyım. (Erdem Beyazıt)

BAŞBAKAN BÖYLE AĞLAMIŞTIBaşbakan Erdoğan iki yıl önce Ramazan ayında atv televizyonunda katıldığı sahur porogramında Erdem Beyazıt'ın yazdığı ve cezaevine girmeden önce seslendirdiği şiiri dinlerken gözyaşlarına boğulmuştu.

Fatih Çıtak'ın sunduğu programa Erdoğan ile birlikte Zekai Tunca ve Nejet Ertaş da katılmıştı. Ertaş, Erdoğan'a yönelerek şu yorumu yapmıştı "Gözlerinizdeki yaşı paylaşıyor, yüreğinize saygı duyuyorum efendim"

 

Bu haber toplam 9498 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri