Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Erdoğan'ı öldürecektim" iddiası

20.03.2009 14:31
’Erdoğan ve Baykal’’ı öldürecektim." Ak parti'nin Tekirdağ mitinginde yakalanan zanlıya ait sözler.
Suikast girişimi zanlısı İstanbul Emniyeti'nde sorguda. Tanıdığı, görüştüğü kişiler tek tek araştırılıyor. Zanlının ise ‘Ergenekon soruşturması sebebiyle" Başbakan'ı öldürmek istediğini itiraf ettiği iddia ediliyor.

Türkiye Ergenekon soruşturmasıyla pek çok suikast girişiminden haberdar oldu. Hedefte ülkede kaos meydana getirebilecek isimler vardı. Suikast planı hazırlananların başında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geliyordu

Akıl almaz suikast planları bir bir deşifre olurken 29 Mart seçimlerinin arifesinde bir suikast girişimi daha ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan'ın Tekirdağ mitinginde, bir kişi ruhsatsız tabanca ile yakalandı

Zanlı ilk sorgusunun ardından İstanbul Emniyeti'ne teslim edildi. Çapraz sorguya alındı. Zanlı açıkça Başbakan Erdoğan'ı ve CHP Lideri Deniz Baykal'ı öldürmek istediğini itiraf etti ve ilginç gerekçeler öne sürdü.

TÜRKİYE ERGENEKON DOLAYISIYLA GERGİNLİĞE GİRDİ. BU GERGİNLİĞE SEBEP OLAN ERDOĞAN VE BAYKAL'I ÖLDÜRECEKTİM.

Zanlının miting alanında gözaltına alındığı sırada söylediği gerekçe ise bundan farklıydı. Kendimi de öldürecektim dedi.

YÜKLÜ MİKTARDA BORCUM VARDI. ÖNCE ONU ( BAŞBAKANI ) SONRA DA KENDİMİ ÖLDÜRECEKTİM.

Zanlının akli dengesinin yerinde olmadığı iddiaları var. Ailevi problemleri olduğu ise kesin. Eşinden ayrı yaşadığı ve bunalımda olduğu söyleniyor. Bütün bunların yanında "Ergenekon" sebebiyle suikaste giriştiğini söylemesi Lobi belgesini akıllara getiriyor.

ERGENEKON LOBİ BELGESİ
ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNİN YANI SIRA BÜYÜK KENTLERİN VAROŞLARINDA VE GÜNEYDOĞU ANADOLU'DA BOŞLUĞA SÜRÜKLENMİŞ, SAHİPSİZ GENÇLERİN ÖRGÜTLENEREK, ULUSAL ÇIKARLAR DOĞRULTUSUNDA TOPLUMSAL, SİYASAL , KÜLTÜREL VE EKONOMİK ALANLARDA MOTİVE EDİLMELERİ VE KAZANILMALARI SANILDIĞININ TERSİNE OLDUKÇA KOLAYDIR.'
Ayrıca Emekli Albay Fikri Karadağ'da ele geçirilen bir raporda, şizofren kişilerin belli internet sitelerine ve kitaplara yöneltilerek potansiyel tetikçilere dönüştürülebileceği yazıyordu.

Şimdi polis ilk sorgunun ardından zanlıyı yönlendiren örgütü netleştirmeye çalışıyor.

Bu haber toplam 860 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri