Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Erdoğan Esad'a sırtını döndü!'

19.06.2011 16:11
Esad'ın gitmesi için Obama'ya baskı yapan ABD medyası, Erdoğan'ın da Esad'a sırtını döndüğünü ileri sürdü..

New York Times, Suriye konusunda, "Erdoğan'ı doğru şeyi yaptığı için alkışlıyoruz" diye yazdı. Financial Times ise, Erdoğan'ın seçim sonrasındaki balkon konuşmasına değinerek, "Kendi baskın olma eğilimleriyle başa çıkması gerekiyor" dedi

ABD MEDYASINDAN OBAMA'YA ÇAĞRI

New York Times dün yayımlanan "Suriye'nin kabusu" başlıklı yazıda ülkelerinden kaçıp Türkiye'ye sığınan binlerce Suriyelinin acılarını anlattı. Yazıda ABD Başkanı Barack Obama'ya Suriye lideri Beşar Esad'ın bütün meşruiyetini kaybettiğini açık bir dille ifade etmesi çağrısı yapıldı. Washington'ın Avrupa Birliği, Türkiye ve Arap Birliği'yle işbirliği içinde Esad ve çevresindekileri ihlallerinin bedelini ödemeye mecbur edecek bir yol bulması istendi.

'ESAD'A SIRTINI ÇEVİRDİ'

Gazetede Türkiye'nin değişen Suriye politikasına yer verilirken şöyle denildi:
"Suriye'yle ilgili umut verici bir gelişme de yaşandı: Türk hükümeti son zamanda Esad'a sırtını çevirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başkan Obama'nın yüreklendirmesiyle şimdi şiddeti kınıyor, Suriyelilere sığınacak bir yer veriyor ve Suriye muhalefetinin Türkiye 'de bir araya gelmesine izin veriyor. Biz Erdoğan'ı doğru şeyi yaptığı için alkışlıyor ve hem ondan hem de tüm uluslararası kamuoyundan baskıyı artırmaya devam etmelerini istiyoruz. Suriye 'nin kabusunun sonlanmasının tek yolu Beşar Esad'ın gidişidir."
 

Bu haber toplam 1788 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri