Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Farklılıklara tahammül edemeyen yükselemez

30.11.2013 12:49
Başbakan Erdoğan İnovasyon Konferansı'nda yaptığı konuşmada "Farklılıklara tahammül edemeyen toplum yükselemez. Türkiye hiçbir zaman ırkçı bir yaklaşım içinde olmamıştı. Bizim inancımız ırkçılığa müsade etmez" dedi.

Başbakan Erdoğan İnovasyon Konferansı'ndaki konuşmasından satıbaşları:

Önümüzdeki dönemde desteklerimizi arttırarak bunu devam ettireceğiz. Girişimcilerin inovasyon çalışmalarına destek vermeye devam ettireceğiz.ANNENİN DRAMINI OKUDUNUZ MU?

Yavrusuna süt ulaştırmak için denizde dalgalarla boğuşan annenin dramını herhalde gazetelerde okumuşsunuzdur. Dünyada mücadele böyle devam ediyor. Bilimin bu seviyeye ulaşmasında doğu medeniyetlerinin büyük payı bulunuyor.
Bu dönemde astronomide, tıpta, tıpta yaşanan gelişmeleri sonraki dönemde yapılan çalışmaların bunlar hep temelini oluşturdu.

İSTANBUL'UN ÖNEMİNİ ANLATTI

İstanbul Bilimin kültürün ve ticaretin önemli bi merkezi olmuştur. Başkasının eline avcuna bakan üretmeyen asla liderlik konumuna yükselemez, Çok daha fazla yatırım yapmak zorunda olduğumuz açıktır.

 

TAKLİT EDEN ÖNE GEÇEMEZ

Taklit eden takip eden asla öne geçemez, üretmeyip üretilenle yetinen asla başarılı olamaz, Bilim ve sanatın geliştiği çağının ötesine geçtiği şehirler, cazibe merkezi olan şehirleridir.

Farklılık bir dezavantaj değil tam tersine bir avantajdır. Renklilik yoksulluk değil zenginliktir. erkesin aynı düşündüğü bir ülke yeni fikirler üretemez öne geçemez lider olamaz. 

TÜRKİYE TARİHİ BOYUNCA IRKÇILIK YAPAMAZ

Tarihte olduğu gibi renkliliği, farklılığı bir zenginlik olarak görmek zorundayız.

Irkçılık insani ve insan değerlerin olduğu kadar bilimin ve sanatın da düşmanıdır. Hiç bir ülke ve toplmum ırkçılıkla dünyaya önder olan bir toplum olamaaz. 

Türkiye tarihi boyunca hiç bir zaman ırkçılık yapmamıştır. 

EĞİTİMDE ARTIK FARKLI BİR TÜRKİYE VAR

81 vilayette 175 üniversitesi ile var olan bir Türkiye var artık geleceğe farklı yürüyoruz.

Bugün başta eğitim olmak üzere atılan adımlar bir kar topu gibi büyüyecek Türkiye'yi büyütecektir.

Geldiğimiz de İstanbul'da Kongre Merkezi bile yoktu. Biz geldikten sonra Kongre merkezi olarak burayı yaptık. Sonra Haliç Kongre merkezini yaptık ardından uluslararası kongreler düzenleyebilecek konuma geldik.

Dünyada bu yarışta olmak için bu özelliklere sahip olmanız gerekiyor yoksa bunu başaramazsınız. 

ARTIK TÜRKİYE'DE HIZLI TRENLER VAR

Artık 300 KM hızla giden yüksek hızlı trenler varsa trkiye bunu yapmak zorundaydı ve yaptı. Şimdi İsatnbul Ankara arası da bitiyor. Bütün bunların hepsi yapıldı ve yapılmaya devam ediyor çünkü biz bu hıza uymak ve yakalamak zorundayız. 

3.köprüyü yapıyoruz 4 gidiğ 4 geliş ve oratadan da raylı sistem koyuyoruz. Niyte çünkü dünya ile aynı seviyeye gelmek zorundayız. Biz artık bir tribün seyircisi olmayacağız. 

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YAPIYORUZ

İnsansız hava araçlarımızı yapıyoruz artık.. Bugüne kadar böyle bir aracımız yoktu. İnsansız hava aracımızla 30 bin feete çıktık. ABD verirse İsrail verirse alabiliyoduk yakın bir dönemde de ihracına başlayacağız. Şimdi tankımızı üretiyoruz. yakın bir zaman da seri üretime geçeceğiz. Hlikopterlerimizi de üretmeye başladık artık.

Gemiler dolusu buğday ihraç etseniz ne olur, onunla bir şey kazanamazsınız...

rotahaberBu haber toplam 1280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri