Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Erdoğan göstericileri asmakla tehdit ediyor"

05.06.2013 12:37
Gezi Parkı eylemlerini dünya medyası çarpıtmaya devam ediyor. Erdoğan'ın Adnan Menderes hatırlatmasını "Erdoğan göstericileri Gezi Parkı’nda asmakla tehdit ediyor" diye nasıl çevirdiler.

Türkiye'de Gezi Parkı eylemleri adı altında başlayan daha sonra bazı provakasyon girişimiyle eylemlerin yönünü değiştiren provakatörler batı medyasında da iş başında... Erdoğan'ın Adnan Menderes ile ilgili öyle bir çeviri ile verildi ki sözde Başbakan göstericileri asmakla tehdit ediyormuş... 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın, darbeciler tarafından asılan merhum Başbakan Adnan Menderes’e atıfta bulunuarak yaptığı açıklamayı, Batı medyası “Erdoğan göstericileri Gezi Parkı’nda asmakla tehdit ediyor” şeklinde verdi.

Belçika Devlet Radyosu’na İstanbul’dan bağlanan bir Belçikalı, Erdoğan’ın göstericileri ‘ağaçlarda sallandırmakla tehdit ettiğini’ ileri sürdü. Başbakan’ın yanlış yorumlanan bahse konu sözleri İngilizce altyazılarla YouTube’a konuldu, ‘CNN iReport’ sitesinde de yer aldı.

CNN’in internetteki ana sayfasında müstakil bir sekme ile ulaşılabilen ve bir çeşit toplum gazeteciliği yapılan ‘CNN iReport’ sayfasındaki haberde başlık olarak “Erdoğan, insanları asmakla tehdit ediyor” ifadeleri geçti.

Erdoğan, 37 saniyelik kısmı video olarak verilen söz konusu konuşmasında asılsız 'tweet’lerin atıldığını ve halkın tahrik edildiğini söylüyor. Erdoğan’ın bir bölümünde Menderes’e de atıf yaptığı açıklamalar, ‘Erdoğan’ın ölüm tehditleri’ olarak lanse edildi. Habere daha sonra yapılan bir düzenleme ile 'videonun tamamı izlendiğinde önceden asılan başbakana atıf yapıldığı anlamı da çıkabilir' notu eklenmesi dikkat çekti. 

Bu haber toplam 2084 defa okunmuştur
Allah ıslah etsin.
Emre
Yalancı kim? İşittiğini söyleyen.
06 Haziran 2013 Perşembe 00:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri