Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Gülen'i Said Nursi ile vurdu!

02.03.2014 13:40
Başbakan Erdoğan Isparta'da konuşuyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmalarına Isparta'dan devam ediyor.

Merhum Said Nursi eserlerinin önemli kısmını Barla'da verdi. CHP'nin zulmünü burada yaşadı. Merhum Bediüzzaman Said Nursiye neden Menderesi desteklediklerini soruyorlr "Eğer Demokrat Parti düşerse ya Halk Partisi ya Millet Partisi iktidara gelir ve sosyal yaşantımızı etkiler. DP'yi Kuran vatan, millet menfaati için destekliyorum" 

Said Nursi ülkesinden kaçmadı, Rusya'da hapishaneden kaçtı ama ülkesine döndü. Ülkesindek kaçıp başka ülkelerden karıştırmadı. Pensilvanya'daki zat Bediüzzaman'ın ismini adını ağzına almadı.

28 Şubat'ta darbecilere ödül veren, CHP ile kolkola olan birisi nasıl Bediüzzaman'ın izinden gidiyor olabilir ki? Dürüstsen samimiysen bu ülkeyi karıştırmayı bırak dön buraya gel diyorum.

Ben da safmışım ellerimden geleni yaptım. Bana gönderilen kitaplarında methiyeler gönderdi. Bana da tespih gönderdi. Ama ananas göndermedi. 

Peygamberimizin olimpiyatlara geldiğini söyleyince şaşırdım. Hocalarıma sordum. Bunun itikadi mesele olduğunu söylediler. Ama değil mi ki kamyona bindirdiler. 

Nerede Barla'daki merhum Said Nursi nerede Pensilvanya'daki zat. Zaten rahle-i tedrisinden geçmemiş, ama öyle yutturmuş.

Cebrail parti kursa desteklemem diyecek kadar kibir içinde.  

Kaynak:
Bu haber toplam 1470 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri