Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN: HADDİNİ BİLMEYENLERE HADDİ BİLDİRİLİR

08.08.2013 11:22
Başbakan Erdoğan, "sonbahar sıcak geçecek" diyenlere, "Bu tür yollara tevessül edenler bilsinler ki haddini bilmeyenlere haddini bildirir" dedi.

Başbakan Erdoğan, Süleymaniye'de Bayram Namazını kıldıktan sonra gazetecilerle bayramlaştı. Erdoğan, sonbaharın sıcak geçeceğini söyleyenlere, "Bu tür yollara tevessül edenler bilsinler ki haddini bilmeyenlere haddini bildirir" diye cevapladı. Erdoğan, şunları söyledi:

Ramazan Bayramının ülkemiz ve tüm insanlık için barışa vesile olmasını temenni ediyorum. Bayramlar, birlik ve beraberliğin doruğa erdiği dönemler. Temenni ediyorum ki memleketimiz için de aynı yönde pozitif bir kırılmaya vesile olabilir.

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ: Daha önce benim de katıldığım çalışmalar yapıldı. Beşir Atalay kardeşimin riyasetinde çamışmalar sürdürülüyor. Demokratikleşme yeni değil. Biz kongremizde bunu açıkladık. Bunun güncellenmesi gereken taraflar var. Bunlara da bakıyoruz. Meclis'in erken açılması söz konusu değil. 

İLKER BAŞBUĞ'A CEZA: Türkiye'de yasama, yürütme, yargı kuvvetler ayrılığını öngörmektedir. Biz kanaatlerimizi serdederken Anayasa'nın amir hükümlerine ters düşmemek durumundadır. Ben kendi görüşümü dile getirdim. Birincil mahkeme kararını verdi. Yargı yeniden ele alacak. Yargıtay da nihai karar değil. Anayasa Mahkemesi boyutu da var.

Bir şey daha söyleyeyim. Anamuhalefet ve öteki muhalefetin verdiği beyanatlar çok kötü. Benim istediğim yönde karar verirse iyi, tersi olursa kötü olmaz. Ana muhalefet partisi liderinin söylediği sözler, 138. maddeye göre suç teşkil eder. Yargının verdiği kararı gayr-i meşru olduğunu söylemek mümkün değil.

Siyasetçi ne dediğini bilecek. Bu sözleri söyleyenlerin boyu uzamaz. Biz böyle bir dalaşmanın içinde AK Parti olarak yer almayız. Ama siyasetçi olarak edebi içinde söyleriz. MHP liderinin açıklamaları da çirkin. Başbakan niye imza koydu tarzındaki sözler anlaşılır gibi değil. Hala genel müdür gibi davranıyor. Bu atamaların nasıl yapıldığını bilirsiniz. Suçluluğu ortaya çıkmamış birini atamamanız mümkün olabilir mi? Kaldı ki ortaya çıkan şeyler de emekli olduktan sonradır. 

ABD BAŞKANI SURİYE: Başbakanlık'tan açıklama yapıldı. Suriye ve Mısır'ı görüştük. Suriye'de ne yapılabilir bunu konuştuk. Aşırı uçların yer kapma yarışından biz de rahatsızız, Batı da rahatsız. Bunların kendi aralarındaki kapışma da bizim insanlarımızın kaybına neden olmuştur. Uluslararası hukuk bağlamında bir zemin oluşturuluyor. Mısır'da bir hukuki zemin oluşturuluyor. Görevden alan kimdir, Savunma Bakanlığı'na getirilen zat Mursi'nin atadığı isim, Genelkurmay Başkanı da Mursi'nin atadığı isimdir. "Kucaklamadı" deniyor. Şu anki yönetimin tamamına yakını Mursi'nin atadığı isimlerdir. Kucaklama daha nasıl olur. Biz bu noktada darbecilerin yanında olmayacağız. Yüzde 65 oyla kabul edilen anayasayı askıya alıyorsun. Bu halkı yok saymaktır. Mısırlı bir sorunun cevabını arıyor. Benim oyum ne oldu. 

Milletlerarası hukukta bunun adı darbedir. Batılıların samimiyet testini kaybetmesidir.

BAYRAM PROGRAMI: Bayramda demokratikleşme üzerine çalışacağım. İstanbul dışında. İstanbul'da olursam beni rahat bırakmazlar. 24 Ağustos'ta Rize'ye gideceğim.

SICAK SONBAHAR: Bu tür yollara tevessül edenler bilsinler ki haddini bilmeyenlere haddini bildirir. Neyiniz eksik. Temel haklar noktasında Cumhuriyet tarihi boyunca verilmeyenleri AK Parti iktitarı verdi. 

ROTAHABER

 


 

Bu haber toplam 2004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri