Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Haseki Hastanesi'ne gitti

07.06.2016 14:34
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırıda yaralananları ve Haseki Devlet Hastanesi'nde ziyaret ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanVezneciler'de yaşanan saldırıda yaralananları ziyaret etmek için Haseki Devlet Hastanesi'ne gitti.

Erdoğan Haseki Hastanesi'ne gitti

Erdoğan'ı, hastaneye gelişinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Başhekim Doç. Dr. Savaş Öztürk, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile diğer yetkililer karşıladı.

Erdoğan :Terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecek VİDEO

"TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede tedavi gören yaralıları ziyaret etmesinin ardından, yetkililerden bilgi aldı.

Erdoğan'ın, İstanbul'da can kaybına da yol açan terör saldırısını lanetlediği, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralanan polislere ve vatandaşlara da acil şifa dileğinde bulunduğu öğrenildi.

Erdoğan Haseki Hastanesi'ne gitti

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

2 YARALININ AMELİYATI DEVAM EDİYOR

"2 yaralımız var ameliyatları devam ediyor. Diğer yaralılarımızın durumları gayet iyi kendileriyle kısa bir sohbetimiz de oldu. Patlamanın etkisiyle ufak tefek zedelenmeleri oldu tabi onlar da tedavi edilecek. 7 şehit polisimiz, 4 sivil şehidimizle ilgili şu anda adli işlemler devam ediyor. Bu işlemlerin akabinde ailelerine teslim edilecekler.

ŞEHİT OLAN İNSANDIR

Terörün özellikle sivil polis, asker ayrımı bizi bağlamaz. Sonuçta şehit olan insandır. Bu insanara yapılmıştır. Bizim askerimizin de köy korucumuzun da görevi can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Bu güvenliği sağlamakla yükümlü olan insanlara karşı bu saldırılar yapılmaktadır. Bunun affedilebilir bir yanı yortur. Bununla müdaceleyi sonuna kadar sürdüreceğiz.

BU MÜCADELE KIYAMETE KADAR SÜRECEK

İlk insanla başlayan bu mücadele kıyamete kadar sürecek. Mücadele vermeye devam edeceğiz. Şehit ailelerimize başsağlığı diliyorum. Daha önce Diyarbakır'da olduğu gibi, Sultanahmet'te olduğu gibi terörün nerede ne zaman neyi patlatacağı belli olmaz. Her türlü tedbiri alıyoruz. Araştırmalarımız sürüyor. Yargı çalışmaları sürdürülüyor."

Erdoğan Haseki Hastanesi'ne gitti

Erdoğan Haseki Hastanesi'ne gitti

Erdoğan Haseki Hastanesi'ne gitti

Bu haber toplam 2374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri