Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan il başkanlarına seslendi

15.02.2013 12:26
Başbakan Erdoğan AK Parti İl Başkanları Toplantısnda Konuştu
Başbakan, AK Parti il başkanları toplantısında konuşuyor.
 
Başbakan Erdoğan yeni anayasa çalışmaları konusunda 100 madde getirdik sadece birkaçında mutabık kalındı. Biz bu masadan kalkmayız. Derdimiz bağcıyı dövmek değil üzüm yemek. Anayasa çok uzun sürecek bir iş değil. Bakın Libya'ya adamlar 8 ayda anayasa hazırladılar. Biz neden yapamıyuoruz? Tek sebebi şu; AK Parti'nin talebi olan şey kabul edilmesin. Gururla şunu söylebiliriz halkımız Ak Parti'yi gönül koltuğuna oturmuştur. Yeni anayasaya ihtiyacın bu kadar açık olduğu gözükürken bunu heba etmeyiz. Bu millet bu meclis sivil bir anayasa yapmaya muktedirdir. Biz bunu mecliste yapamazsak millete gider sivil anayasayı milletimize sunarız. 26 maddelik paket zamanında Biz 330 rakamını geçirdiğimiz an millete gittik ve nilletimiz yüzde 58 ile bu maddelere evet dediler.
 
Biz halkın takdirine karşı çıkanlarla mücadele ediyoruz. Halktan kaçanlar yine kaçacaklar. Biz geçişte olduğu gibi milletin takdrinden kaçmayız. Milletimizin istediği anayasayı yapacağız. Bunu yapamazsak elimiz kolumuz bağlı oturmyaız.
 
Bu CHP'ye göçre 60 anayasası en ilerici olduğunu söylüyorlar. 50 yıldır bu sorunun temelinde 60 anayasası vardır. Çünkü bir darbe anayasasıdır. 82 anaysasıd da bir talididir.
 
1960'ta millettele devletin arasına kalın bvir duvar çekmiştir. 60'a ilerici diyenler 82 anayaasına karşı çıkamazlar. Şantajla anayasa değişmez diyorlar. Evet biz de bunu diyoreuz. Şantajla değişmez diyenler silahla değişenlere ne dediklerini merak ediyorum. milletten alaacağımız güçle yapacağımız sivil anayasa ile chp'ye nasıl
 
CHP genel başkanına Dersim dediğimiz de terihi bırak bugüne bak diyor. Bu ara eskilere Galile'ye takmış durumda. Bir yandan dünya değişti diyor bir yandan eskiye takılı kalıyor. CHP şimdiye kadar Gazi Mustafa Kemal'e sadece adı kaldı. Onun ağırlığında Kemal Kılıçdaroğlu yerle yeksan etti.  Portekizdeki yoldaşlarına ekonominin ne kadar kötü giitğini anlatıerken Cari açık açıllnaıyor. %36 oranında geriledi. CHP genel başkanına Portekiz'de gülmüşlerdi. CVari açıktan sonra kahkaha atmışlardı.
 
Ciolvegözünde bir patlama meydan geldi. Herkes itidalli davranırken herkes çalışmasını yaparken, Genel başkan ve yardımcıları CHP'liler bunu nasıl bir syasi ranta çeviririzin derdine düştüler: Hepsi Türkiye'yi suçalamay başladılar. O kadar ki aracın yönü Suriye'ye yönelik olduğunu söyleyecek kadar izansızlık yaptılar.
 
KLamera görüntüleri neden yayıonlamdıyuor dediler. Yayınladndıktan sonra utanmadılar.
 
Suriye'nin zalim yönetimini neden destekliyorsunuz. Tutuklu gazeteci, avuykat diyerek dünyanın en kanlı terör örgütü ile muhabbetiniz nedir?
 
Tabii ne zaman üye oalcağını möertak ediyorum. Herhalde şimdi kuyrakta. Sesi çıkmıyor. Zalim Baas yönetiöine ve kanlı terör örgütüne destek veriyor.
 
Destek veridkten sonra ABD elçiliği bombalandı. Senin savunduğun avukatlar o örgütün elemanları. Bunlar çelik kapılar ardından toplantılar yapıyorlar. Güvenlik güçlerimiz içeri girdiği zaman deilleeri yakıyorlar.
 
1940'lardan beri CHp bu milletin anasını aplatmıştır. CHP'nin hiçbir zaman terör örtgütne sahip çıkmamıştır. Bu genel başka onu da başarmıştır.
 
Biz milletin menfaatlerini her şeydden üstün tutarız.
 
Kayseri'de de konuştum. Eğer ülkenin yararınaysa barış gelecekse biz AK Parti olarak bu bedeli ödemeye hazırız. Şunu herkes bilsin ki; atacağımız adımlar millete rağmen olmaz. Acıyı, gözyaşıyı gözetiriz.
 
Hak bildiğimiz yoldan ayrılmayız. BDP'ye ısrarla sötyledim. Ak Parti olarak biz riski aldık. Siz de alacaksınız. Eğer kandi'den gelen mesaja bakacaksan sen bu ieş elinin altına sokmamışssıdnır.
 
BDP, iradeli bir şekilde kendine yol seçmelidri. MHP gibi devam ederse cesur davranmazsa süreç tıkanır.
 
MHP başkanın sözlerine cevavp verömeyefceğişm. Kendisi sanal bir alem oluşturmuş orada yaşıyor. Kardeşliğe ilişkin tekk bir cümle söylemiyor.

  
Bu haber toplam 1274 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri