Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan ile Cemaat diyaloğu ilk kez ortaya çıktı

28.02.2014 11:44
Başbakan Erdoğan ile eski Adalet Bakanı arasında geçen 'Cemaatçi' diyaloğunu Ahmet Taşgetiren ifşa etti. Meğer bakın Erdoğan ne demiş!

İNTERNET HABER - Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, "Ah Tayyip Erdoğan" başlıklı yazısında hiç bilinmeyen bir diyaloğu gün ışığına çıkardı.

Meğer Başbakan Erdoğan ile eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında HSYK yapılanmasındaki cemaatçiler üzerine ilginç bir konuşma geçmiş. Sadullah Ergin, 'cemaatçiler' konusunda uyarınca Erdoğan 'olsun hepsi alnı secde görmüş insanlar' karşılığını vermiş. 

İŞTE O DİYALOG

Ahmet Taşgetiren, kimsenin bilmediği o diyaloğu şu satırlarla aktardı;

"Ah Tayyip Erdoğan. Nasıl bir arkadan hançerlenme duygusu yaşadığınızı tahmin etmek güç değil. Ne demişsiniz zamanın Adalet Bakanı Sadullah Ergin önünüze HSYK yapılanmasını getirdiğinde ve;

-“Başbakanım, 21 kişinin 13’ü Cemaatten, bir problem olmasın?” dediğinde?
-“Olsun varsın canım, nasıl olsa hepsi alnı secdeye gelen insan değil mi?”

Ne diyeceksin yarın Allah’ın huzuruna vardığında?
-“Ben alnı secdeye gelenlere güvendiğim için vuruldum!” mu?

İNFAZ EDİLECEĞİN AKLINA GELDİ Mİ?

Ahmet Taşgetiren'in yazısı Erdoğan'ın kendi elleriyle 'paralel yapıyı' devlete yerleştirdiğinin örnekleriyle şöyle sürüyor;

Ah Tayyip Erdoğan.
TÜBİTAK’ta nasıl varlar?
Emniyet’te nasıl varlar?
Üniversitelerin boy salması hangi iklimle?
TİB’de nasıl varlar?
Yargıda nasıl varlar?

Bazı sınavlarla ilgili iddiaları, istifhamları ciddiye almamışsınızdır mutlaka. MGK’larda askerler, ordu hiyerarşisine uymayan durumlar olduğunu söylediklerinde, eşi başörtülü olmak sebebiyle gerçekleşen re’sen ihraçları düşünmüş, askerlerin “paralel yapı” iddialarını püskürtmek için çalışmışsınızdır. Aklınıza o zaman, bir gün böyle paralel bir yapılanma tarafından infaz edileceğiniz gelmemiştir.

“Tahayyül bile edemezdim olan bitenleri” dedi Ahmet Davutoğlu. Eminim siz de bu olan bitenleri tahayyül edememişsinizdir. Onun için sık sık en yüksek seviyede “Safmışız” sözleri tekrar ediliyor. Saflık, ah saflık.

Bu haber toplam 1712 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri