Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Karabük'te konuştu

27.03.2015 15:40
Karabük'te Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun noter tasdikli seçim vaadini eleştirdi. Erdoğan, 'Birileri meseleyi yanlış anlamış. Ben proje üretin, millete gidin diyorum onlar noter

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

- 24 Nisan'da Çanakkale Kara Savaşlarının 100. yıl dönümünü dünya liderleriyle anacağız. Çanakkale'nin kahramanları arasında Karabüklü kardeşlerimin büyük dedeleri var. Çanakkale'de en büyük savaşların yaşandığı yerde Karabüklüler de vardı. Kerevizdere'de düşman karşısında savaşan askerlerimiz bine kadar şehit verdi. Bu alayın çoğunluğunu Karabük'ten Karabük'ün ilçelerinden bu bölgeden gelenlerden oluşuyordu.

EL İNSAF, ELİNİZE DİLİNİZE DURSUN

 

- Benzer kaynaklardan beslenen iki yapı Türkiye'nin son 12 yıldır kazandığı varlığa sesleniyor. Kimi molotofla saldırıyla yapıyor, kimisi de sinsice devletin içine sızarak yapmaya çalışıyor. Amaç aynı yeniden Türkiye'yi çatışma ortamına sokarak kazançlarını kesmek istiyor. Bunların peşine de muhalefet takılıyor aynı şeyleri söylemeye başlıyorlar. Yabancı gazetelere sayfa sayfa ilan veriyorlar. Neymiş Türkiye'de özgürlük yokmuş. El insaf! Elinize dilinize dursun!

PENSİLVANYA DA BÖYLE KAÇTI

 

Altını delmeye çalıştıkları bu gemide beraber yaşıyoruz. Madem suçun yok niye kaçıyorsunuz? Pensilvanya'da 1999 yılında böyle kaçtı. Biz bunların hizmet ettiğini zannediyorduk ama yanılmışız. Hizmet edene saygılıyız ama haine asla. Ben daima milletimin yanında oldum.

BEN MİLLETİMİN YANINDAYIM

 

Benim için tarafsız davranmıyor diyorlar. Ben bir partinin tarafı olduğumu söylemiyorum ben milletimin tarafındayım. Çözüm sürecini başlatan ve bu aşamaya getiren bu kardeşiniz. Demokratik açılım birinci kademeydi, ikinci kademe milli birlik ve kardeşlikti. Üçüncü kademe ise çözüm süreciydi. Ellerindeki silahı gömsünler. Ellerinde silah ile çözüm olmaz. 7 Nisan'da seçime giderken halkımızı silahla tehdit ederek porlamentoya girmek bu demokrasi değildir.

HİMMET TOPLAYIP TÜRKİYE ALEYHİNE KULLANDILAR

 

- Tüm bunların karşısında gövdemle durmazsam milletimle olan ahdimi yerine getirmemiş olurum. Ben milletimle beraberim ama bunların kimle beraber olduğunu iyi bilirim. Devlet içindeki paralel yapılanmayla da aynı mücadele içindeyim. Ülkemizde himmet olarak toplanan parayla dış ülkelerde Türkiye karşıtı yayınları yapanları elbette milletime ifşa edeceğim. Türlü yollarla darbe planı yapanlara karşı bu can bu tende kaldıkça mücadele edeceğim.

BU MİLLETE ÇOK ÇEKTİRDİLER

 

- Ben halkımdan oy isterken Ankara'da yatmayacağım il il dolaşacağım dedim. Milletimiz sağ olsun yüzde oy verdi. Bu millet çok çile çekti. Başörtülüsün okula giremezsin dediler, İkna odalarına aldılar giremezsin dediler. Aynı acıyı yaşamış bir baba olarak ben bu milletimin acısını yaşamayacağım de kim yaşayacak. Kim anlayacak. Şimdi herkes rahatça okuyabiliyor, çalışabiliyor özgür Türkiye işte budur.

- Birileri meseleyi yanlış anlamış. Ben proje üretin millete gidin diyorum onlar notere gidiyor.

Bu haber toplam 1816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri