Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan katılımcı sayısını az bulunca kızdı!

17.02.2013 01:41
Mardin'de yaptığı konuşma sırasında katılımcı sayısını az bulunca öfkelenen Başbakan duruma Sefalet diye öfkelendi.

Sandık esaslı çalışma konusuna değinen Erdoğan, ''Türkiye genelinde şu anda toplam sandık sayısı 200 bin, bu ne demek? Türkiye genelinde bizim şu anda toplamda 1,8 milyon bir kadroya ihtiyacımız var. Çünkü, her sandıkta 9 tane görevlimiz olacak'' dedi.

Mardin'de de sandıkların asla boş bırakmaması gerektiğine işaret eden Erdoğan, ''Bir sandığa gidildiği zaman burada AK Parti'nin üyesi var mı, yok mu böyle bir soruyu dahi bizim sormamız gerekir'' diye konuştu.

Her sandıkta 3 ilçe ana kademe, 3 kadın kolları, 3 de gençlik kolları üyesinin görevli olacağını belirten Erdoğan, sandık başkanının görevine gelmemesi halinde, sandık başına ilk gelen görevlinin o sandıkta başkanlık görevini de yürütebileceğinin teşkilata anlatılması gerektiğini söyledi.

Erdoğan, konuşmasına ara vererek, salonda AK Parti ilçe teşkilatları ana kademeden olanların ayağa kalkmasını istedi. Ayağa kalkanların sayısını yetersiz gören Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Fide'den sayının neden yetersiz olduğunu sordu. Bunun üzerine salonda bulunan bazı kişiler güvenlik görevlilerince içeri alınmadıklarını, dışarıda çok sayıda ilçe teşkilatlarından partili bulunduğunu bildirdi. Başbakan Erdoğan da ilçe teşkilatlarında görevli olanların içeri alınmasını istedi. 

İl ve ilçe kadın ve gençlik kollarının ayağa kalkmasını isteyen Erdoğan, ''Gençlik kolları dökülüyor, sefalet'' dedi.

Erdoğan, konuşmasına kısa bir süre ara vererek, AK Parti İl Başkanı Fide'ye dönerek, ''İl Danışma Meclisi'ne kimlerin katılacağının formatı belli'' diye konuştu.

  

Bu haber toplam 2022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri